Nogomet, Premiership

Premiership: Manchester City uvalio "četvorku" Stoke Cityju

Premiership: Manchester City uvalio

Nakon neočekivanog remija s Newcastleom igrači Manchester Cityja su se trgnuli i uzeli tri boda protiv Stoke Cityja uvjerljivom pobjedom od 4:0.

Odličnu je partiju odradio 20-godišnji napadač Kelechi Iheanacho koji je postigao dva pogotka. Bila je to utakmica u kojoj nije nedostajalo prilike, a zanimljivo je da je i Stoke imao više pokušaja, ali je čak 12 od ukupnih 14 išlo izvan okvira gola!

Prvi smo pogodak vidjeli u 35. minuti nakon što je Jesus Navas ubacio iz kornera, a mrežu je glavom pogodio Fernando. Rezultat je povisio Sergio Agüero u 43. minuti s bijele točke nakon što je jedanaesterac skrivio Ryan Shawcross.

S dva pogotka u drugom dijelu igre se istaknuo Kelechi Iheanacho. U 64. je minuti iskoristio dodavanje Pabla Zabalete, a konačnih 4:0 je postavio deset minuta kasnije kada ga je uposlio Wilfried Bony.

Stoke Cityju je ovo bila treća utakmica u nizu s četiri primljena pogotka!