Nogomet, Kvalifikacije za SP 2018

Kvalifikacije za SP 2018: I Ukrajina nadigrala Kosovo

U dvoboju I skupine kvalifikacija za SP 2018 nogometaši Ukrajine su kao domaćini pobijedili Kosovo s 3-0. Ukrajincima je to prvi trijumf u skupini.

Ovaj dvoboj je odigran u poljskom gradu Krakovu jer Ukrajina nije priznala Kosovo kao državu, a Poljaci su pristali na domaćinstvo pod uvjetom da na stadionu Pilsudski bude ne nazočno ne više od 1000 gledatelja.

Ukrajinci su poveli pogotkom Artema Kravetsa u 31. minuti, kada je njegov udarac pogodio nogu kosovskog braniča i postao neobranjiv za vratara Ujkanija. Kosovski vratar ipak se istakao s nekoliko vrhunskih obrana u nastavku, a u 77. minuti igrač gostiju Berisha je pogodio gredu u najboljoj prilici za Kosovare. Četiri minute kasnije Andrij Jarmolenko je pogodio za 2-0, a u 87. minuti Ruslan Rotan je udarcem iz daljine zabio za konačnih 3-0.

Hrvatska je slavila u Finskoj s 1-0, a u ovoj skupini večeras igraju Island i Turska.