Nogomet, Kvalifikacije za SP 2018

Kvalifikacije za SP: Kostarika se poigrala s SAD-om

Nogometna reprezentacija Kostarike u susretu je 2. kola završnog kruga kvalifikacija zone COBCACAF za odlazak na Svjetsko prvenstvo 2018. godine na domaćem terenu svladala SAD s visokih 4-0 (1-0).

Domaća je reprezentacija povela u završnici prvog poluvremena golom Venegasa (43), da bi sredinom drugog poluvremena u razdoblju od samo osam minuta postigla još tri pogotka preko Bolanosa (69) i Campbella (74, 77).

Kostarika je sada vodeća na ljestvici s maksimalnih šest bodova, dok su SAD, iako je ostalo još osam kola do kraja kvalifikacija, u teškoj poziciji, jer su i dalje bez boda jer su u petak izgubile na domaćem terenu od Meksika sa 1-2.

U 2. kolu kiksao je i Meksiko koji je na gostovanju u Panami odigrao samo 0-0, pa sada obje reprezentacije imaju po četiri boda i nalaze se na drugom i trećem mjestu ljestvice.

U preostalom dvoboju 2. kola Honduras je osvojio prve bodove zahvaljujući 3-1 (2-0) domaćoj pobjedi protiv Trinidada i Tobaga.

Izravni plasman u Rusiju izborit će tri prvoplasirane reprezentacije, dok će četvrta u dodatne kvalifikacije protiv petoplasirane reprezentacije iz azijske zone kvalifikacija.

REZULTATI 2. KOLA:

Honduras - Trinidad i Tobago 3-1 (Quioto 16, Izaguirre 19, Hernandez 80 / Mitchell 51)

Kostarika - SAD 4-0 (Venegas 43, Bolanos 69, Campbell 74, 77)

Panama - Meksiko 0-0