Nogomet, Serie A

Serie A: "Hat-trick" Kalinića

Serie A:

Hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić zabio je čak tri gola u pobjedi Fiorentine na gostovanju kod Cagliarija od 5-3 u 9. kolu Talijanske lige.

Kalinić je na Sardiniji postigao pogotke u 20., 40. i 53. minuti, a asistirao je kod još jednog gola Fiorentine. Splitski napadač je bio dvostruki strijelac i u četvrtak u Europskoj ligi protiv Slovan Libereca, pa je u četiri dana postigao čak pet golova. Milan Badelj i Hrvoje Milić su ostali na klupi "viola".

Inter je izgubio s 1-2 na gostovanju kod Atalante pogotkom iz penala dvije minute prije kraja, te je pao na sramotno 14. mjesto. Ivan Perišić je odigrao cijelu utakmicu za milansku momčad, a Marcelo Brozović je zamijenjen u 62. minuti nakon što je asistirao za gol Ederu.

Napoli je slavio kod "fenjeraša" Crotonea s 2-1 s 90-minutnim učinkom Ivana Strinića, dok je Marko Rog ponovno bio na klupi.

Stipe Perica i Andrija Balić su odgledali s klupe Udinesea pobjedu svoje momčadi nad Pescarom (3-1), dok su Torino i Lazio odigrali 2-2.

Na ljestvici vodi Juventus (21) ispred Milana (19), Napolija (17) i Rome (16) koja večeras dočekuje Palermo.