Imtajte na umu prije božićnog šopinga
Djeca u prosjeku gube interes za novom igračkom već nakon mjesec dana
Bliže se blagdani, Božić i Nova godina, a s njima i kupovina darova i novih igračaka. Financijski izdatci su sve veći, a dječji apetiti za igračkama neprestano rastu! Prije no što se odlučite na kupovinu najnovijih igračaka, pročitate koliko zapravo traje djetetov interes za novu igračku.
Ispostavilo se da u najboljem slučaju djeca za otprilike mjesec dana gotovo u potpunosti prebole novu igračku. No, većini djece nove igračke dosade i mnogo prije toga, a roditelji nevjerojatnom brzinom odbacuju igračke u savršeno dobrom stanju!
The British Heart Foundation upravo je otkrila da 28 posto roditelja iz Velike Britanije "priznaje da često bacaju igračke u savršenom stanju", izvještava Yahoo News. "Novo istraživanje roditelja otkrilo je da dijete u prosjeku izgubi interes za igračku u roku od samo 36 dana. Petina roditelja rekla je da je njihovo dijete izgubilo interes nakon 11 sati igre, dok je 8 posto reklo da je njihovoj djeci nova igračka dosadila za manje od sat vremena. "
Na ovaj trend možda djelomice utječu djeca koja više koriste ekrane i tablete za zabavu i rjeđe se igraju igračkama. Ovi rezultati istraživanja su sjajan podsjetnik za sve nas na važnost promišljenog odabira igračaka i možda barem pokušavanje izbjegavanja impulzivnih kupnji koje bi mogle ubrzo završiti na otpadu!
Mnoštvo novih igračaka završava u smeću!
Iako je ova anketa provedena u Velikoj Britaniji, velika je vjerojatnost da ova priča vrijedi za svu djecu zapadnog svijeta. Zaklada ističe da ovo ne samo da pokazuje da trošimo novac na igračke s kojima se djeca neće igrati, već da mnoštvo savršeno dobrih igračaka završava u smeću!
Njihovo istraživanje pokazalo je da djeca "imaju u prosjeku četiri igračke s kojima se nikada nisu ni igrala - što bi moglo ukazivati na čak 162 milijuna neiskorištenih igračaka u Velikoj Britaniji".
Osvijestimo se
Britanska zaklada potiče roditelje da budu dio projekta "Amnestije igračaka" darujući neželjene igračke u dobrotvorne svrhe. Također, nadaju se da će roditelji pažljivije razmisliti o tome gdje završavaju njihove vrlo malo korištene ili čak neiskorištene igračke.
Ovo je izvrstan poticaj za preispitivanje izbora i konzumerističkog duha u kojem živimo! Možda bi roditelji, umjesto posjeta dućanima s gomilom igračaka, trebali posjetiti mjesta na kojima će djeca učiti i stvarati uspomene, a novac umjesto na igračke usmjeriti prema nečemu što će svima dugoročno koristiti.
Vezane vijesti
-
Većina roditelja današnjice živi vrlo užurbano. Stalno smo zauzeti, pod maksimalnim stresom i razmišljamo o brigama tog dana. Često zaboravljamo da najvažnija stvar koju možemo učiniti za svoju djecu kao roditelji je jednostavno zagrliti ih, piše portal BabyChick.
-
Izgovaranje laži povezano je s razlikovanjem dobrog od lošeg, stoga je bitno da djeca odmah znaju posljedice svojih postupaka.
-
Vrlo često, dok pokušavamo smiriti djecu, ona još više prosvjeduju. Iako nam je smirenost vrlo teško zadržati i iznutra si čestitamo na pribranosti, naša djeca nisu istog mišljenja. Ona kao da čuju nešto sasvim drugo, neizgovorene riječi: "Ne možeš dobiti što želiš, mamu i tatu nije briga."
-
Pogreške se smatraju neizbježnim, ali težim aspektom odrastanja. Roditelji bi trebali podržati svoje dijete, potičući ga da ima zdrav odnos prema neuspjehu i njegujući njegovu otpornost.
Izdvojeno
-
U petak 22. studenog na pozornici Kulturnog centara Gozdenica održan je 22. festival pučkoga pjevanja Pisma nakanat.
-
Uz izložbu dječjih radova, poklone za građane, pjesmu, mjerenje tlaka i šećera u krvi danas je obilježena 10. godišnjica rada centra EUROPE DIRECT Zadar.
-
Pred čak petom rasprodanom Koncertnom dvoranom Vatroslava Lisinskog, Enis Bešlagić proslavio je jubilarnu 100. izvedbu svoje samostalne autorske predstave 'Da sam ja neko'.
-
Riječ je o uobičajenoj namirnici koji mnogi imaju kod kuće, a idealna je za one koji žele smanjiti konzumaciju šećera.
Reci što misliš!