Odgoj
Video igrice počinju imati važnu ulogu u obrazovanju
''Sve dok su igrice izazovne i uzbudljive, mislim da mogu poslužiti u obrazovne svrhe'', kaže Tad Raudman
Činjenica je da djeca današnjice sve češće i više igraju video igrice i sve više vremena provode za svojim računalima ili Playstationu. Znanstvenici su to odlučili iskoristiti - kad djeca već provode toliko vremena igrajući igrice, odlučili su napraviti igrice koje će im pomoći u obrazovanju i uz koje će nešto korisno i naučiti.
Kako prenosi Reuters, Federacija američkih znanstvenika (Federation of American Scientists - FAS) u suradnji s programerima igrica razvila je video igru "Immune Attack'' koja će djecu u dobi od sedam do dvanaest godina voditi kroz uzbudljiv mikroskopski svijet proteina i stanica. Cilj igrice je izazovan - spasiti pacijenta koji boluje od bakterijske infekcije.
Na taj način djeca uz igru uče celularnu biologiju i molekularnu znanost, a podaci pokazuju da djeca koja su već igrala igricu uče mnogo više od samog vokabulara.
''Sve dok su igrice izazovne i uzbudljive, mislim da mogu poslužiti u obrazovne svrhe'', kaže Tad Raudman sa Sveučilišta u Reddingu čiji studenti su igrali ''Immune Attack''.
FAS je u suradnji s Inicijativom digitalnih knjižnica Kalifornijskog sveučilišta i Muzejom Walters Art stvorio i igricu ''Discover Babylon" uz koju djeca uče o važnosti povijesne Mezopotamije koristeći građu u knjižnicama i muzejima.
Još jedna igrica, ''MoonBase Alpha'' kreira se u suradnji s NASA-inim inženjerima i astronautima, a trebala bi pomoći u učenju znanosti, tehnologije i matematike.
Ova video igrica šalje djecu 30 godina u budućnost i od igrača traži da u timu koriste znanstveno razmišljanje kako bi se suočili s problemima s kojima će se i sami astronauti jednog dana možda morati suočiti.
Vezane vijesti
-
Nažalost, većina učenika ne koristi računalo za izobrazbu već za igranje igara
-
-
-
Izdvojeno
-
Vozač je uz optužni prijedlog doveden na Prekršajni odjel nadležnog suda
-
Američki kutak Gradske knjižnice organizira susret s Dubravkom Kolanović pod nazivom Razmišljati kao slon, na odjelu za mlade, 13. prosinca, od 16,30 do 17,30 sati (Odjel za mlade).
-
Pročelnik Službe za kirurgiju Opće bolnice Zadar, izv.prof.dr.sc.Ivan Bačić, dr.med., boravio je proteklog tjedna u Rijeci. Ondje je, zajedno s torakalnim kirurzima iz KBC-a Rijeka, izvodio operacije u prsnom košu minimalno invazivnom tehnikom.
-
Planet je sve bolesniji, oni koji ga nastanjuju također. Ekološkom proizvodnjom možemo utjecati na vlastitu dobrobit i na dobrobit majke Zemlje. Zašto se onda tako teško odlučujemo na kupnju zdravih namirnica?
Reci što misliš!