Lifestyle

Zlatna pravila

Deset savjeta za uređenje dječje sobe

Deset savjeta za uređenje dječje sobe

Dječje sobe su višefunkcionalni prostori u kojima se djeci trebaju osigurati kvalitetni uvjeti za spavanje, odmor, učenje i igru. Kvaliteta prostora će ovisiti o prostornim parametrima, izboru namještaja te njegovoj dispoziciji.

1. Uključite djecu u uređenje sobe. Kada se radi o odabiru boja, oblika tj. stila namještaja, likova koje žele uključiti u dekoraciju sobe, poslušajte želje mališana. Iako ponekad nećete shvatiti sve želje, unesite barem dio njih, jer oni kreiraju prostor prema svojim potrebama. Dječje sobe mogu biti uređene tematski, ovisno o sklonostima vašeg djeteta. Za mlade sportaše osigurajte interijer u sportskom stilu, ljubitelje crtića interijer s omiljenim likovima, koji se pojavljuju u obliku printa na namještaju ili tapetama itd. Budite maštoviti i kreativni, a u svemu tome neka vas navode vlastita djeca.

2. Odaberite boje zidova koje će oslikavati temperament djeteta. Plava, zelena i smeđa boja će smiriti prostor dok će ga crvena, ljubičasta, narančasta i žuta intenzivirati. Ukoliko se radi o živim bojama, koristite nježne tonove, kako prostor ne bi postao neugodan.

3. Osigurajte kvalitetnu zaštitu od sunca. Dječja soba mora imati mogućnost zamračivanja, što je najlakše postići rolo zavjesama. Uskladite ih sa bojama i motivima sobe, kako i bi u svakom trenutku soba bila skladna cjelina.

4. Potrudite se sobu opremiti fleksibilnim, mobilnim namještajem, koji se lako nadograđuje i dopunjuje potrebnim elementima. Potrebe djece se mijenjaju, pa će ovakvi elementi, iako skuplji pojedinačno, u konačnici donijeti uštedu.

5. Odaberite kvalitetan krevet, podnicu i madrac. Kvaliteta spavanja utjecat će na bolju koncentraciju pri učenju i igri, a vrsta podnice i madraca na udobnost i pravilan položaj tijela. Prilikom kupovine istih, posavjetujte se sa stručnim osobama, koje će vas uputiti u bitne detalje i preporučiti najbolje za vaše dijete.


Dodavanje novih komentara je onemogućeno.