Lifestyle

Kistovi se čiste svaka dva tjedna

Čišćenje kistova: Ulje čajevca i šampon uništavaju bakterije

Čišćenje kistova: Ulje čajevca i šampon uništavaju bakterije

Na kistovima za nanošenje makeupa, osim ostataka sjenila i rumenila, ostaju mrtve stanice kože i ulja. Oni trajno oštećuje vlakna i čini ih podložnim tlom za bakterije. Redovito čišćenje produžit će im vijek trajanja, a i spriječit će pojavu akni i prištića.

Kistovi se čiste svaka dva tjedna

Kistove se preporučuje prati svaka dva tjedna, a ako ih koristite svaki dan i češće. Iako postoje specijalne tekućine za pranje, vizažisti preporučuju šampon za kosu. Dovoljno je u posudu uliti malo tople vode i nekoliko kapi šampona te ulje čajevca. Šampon će ukloniti sve tragove šminke i ulja, a ulje čajevca će djelovati antibakterijski i antigljivično. Svaki kist treba temeljito isprati i koristi tek nakon što se temeljito osušio.

Ako su kistovi jako prljavi najbolje je na njih direktno nanijeti šampon i lagano ga utrljati, pa potom isprati. Nakon ispiranja treba ih položiti na ručnik kako bi se osušili, no ne preporučuje se ih staviti u okomit položaj zato što voda olabaviti spoj između drške i vlakana.
Ulje čajevca i mješavina alkohola za dezinfekciju

Osim ulja čajevaca, odlično dezinfekcijsko sredstvo su antibakterijski sapun te mješavina alkohola vode. Mješavina vode i alkohola u omjeru 70:30 uništit će bakterije, a dovoljno je njome posprejati kistove i obrisati ih papirnatim ubrusima.
Brzo čišćenje uz vlažne maramice

Brzo rješenje su i vlažne maramice. Njih možete koristiti nakon upotrebe kistova, tako ćete spriječiti nakupljanje bakterija i daljnje infekcije.


Dodavanje novih komentara je onemogućeno.