Šokantno
Nećete vjerovati što sve živi na ženskim torbama
Najprljaviji predmet koji nosite u torbi je kutijica kreme za ruke. Naime, ima više bakterija nego prosječna zahodska daska, pokazalo je najnovije istraživanje koje je proveo Initial Washroom Hygiene
Šokantno, ali istinito: ženske torbe sadržavaju više bakterija negoli prosječna zahodska daska.
Kožne torbe pak imaju više bakterija jer spužvasta tekstura predstavlja odličnu podlogu i stvaraju odlične uvjete u kojoj se bakterije razmnožavaju. Štoviše, testovi su pokazali da na jednoj od pet ručki na torbi stanuju bakterije koje predstavljaju rizik za ljudsko zdravlje.
Osim ručki, i kutijica kreme za ruke sadrži mnoštvo bakterija čak i više negoli prosječna zahodska školjka. Maskara i ruž malo su čišći.
'Torbe dolaze u dodir s raznim podlogama i rizik od prenošenja različitih vrsta bakterija je velik, a za razvoj bakterija posebno su pogodne torbe koje rijetko čistimo', rekao jer Peter Barratt, tehnički menadžer u Initial Hygiene.
Zbog ovih saznanja istraživači savjetuju da bi torbe trebalo čistiti antibakterijskim sredstvima i redovito prati ruke.
Vezane vijesti
-
Zanimljivo je kako torbice postaju sve manje i manje, a pametni telefoni sve veći
-
Prema nedavnim istraživanjima od celulita trpi približno 80 posto žena razvijenoga svijeta i potrebno ga je shvatiti ne samo kao estetski već i kao zdravstveni problem
-
U povodu Međunarodnog dana borbe protiv nasilja nad ženama ministar rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike Josip Aladrović istaknuo je u četvrtak odlučnost Vlade u zaštiti žrtava rodnog i obiteljskog nasilja.
-
Unatoč svim naporima Vlade u suzbijanju nasilja na ženama, prošle je godine ubijeno 19, a u prvih osam mjeseci ove godine osam žena, istaknuto je srijedu na obilježavanju Nacionalnog dana borbe protiv nasilja nad ženama i u obitelji.
Izdvojeno
-
U derbiju 17. kola prvenstva Hrvatske za košarkaše Zadar je kao domaćin svladao Split sa 59-54 (21-12, 13-18, 15-18, 10-6).
-
17.siječnja u 10:00 sati u HNK Zadar još jedna Kava s glumcima - imate priliku upoznati Alena Liverića!
-
Kako kukci znaju kada trebaju ići u hibernaciju, gdje i kako provode hladne periode – priču za The Conversation donosi doktorandica zoologije sa Sveučilišta u Stockholmu Anna Brødsgaard Shoshan.
-
Poziv za prijavu aktivnosti/projekata koji se odnose na kulturne, sportske, znanstvene i edukacijske aktivnosti te su isključivo namijenjene studentima vrijedi do kraja siječnja.
Dodavanje novih komentara je onemogućeno.