Ogledalo poslijeratnog svijeta
Otvorena izložba Alberta Giacomettija "Portreti sadašnjosti"
Izloženo je tridesetak njegovih djela posuđenih iz francuske Fundacije Maeght - po dvadesetak crteža i litografija te skulpture, njegovi 'tanki ljudi', po kojima je postao prepoznatljiv diljem svijeta.
Središnji prostor Paviljona zauzima 'Čovjek koji hoda' iz 1960. godine, remek-djelo koje, s cijenom od 104 milijuna dolara postignutom na Sothebysovoj aukciji u Londonu, nosi titulu najskuplje skulpture na svijetu.
S obzirom na simboliku otuđenja, beznađa, osamljenosti te stradanja u Drugom svjetskom ratu koju ta skulptura nosi, autorica izložbe Jasminka Poklečki Stošić, odlučila se za postav u kojem dominira crna boja, u njega se ulazi kroz veliki, tamni zastor, a mračni su podovi i zidovi.
Vezane vijesti
-
-
-
-
izložena je i skulptura 'Čovjek koji prelazi trg u sunčano jutro' iz 1950. Riječ je o prethodniku 'Hodača' iz 1960. godine.
Izdvojeno
-
17.siječnja u 10:00 sati u HNK Zadar još jedna Kava s glumcima - imate priliku upoznati Alena Liverića!
-
Kako kukci znaju kada trebaju ići u hibernaciju, gdje i kako provode hladne periode – priču za The Conversation donosi doktorandica zoologije sa Sveučilišta u Stockholmu Anna Brødsgaard Shoshan.
-
Poziv za prijavu aktivnosti/projekata koji se odnose na kulturne, sportske, znanstvene i edukacijske aktivnosti te su isključivo namijenjene studentima vrijedi do kraja siječnja.
-
Svi koji imaju slab sluh, ali ne nose slušni aparat, trebali bi razmisliti još jednom jer je utvrđeno da pomaže ljudima da žive dulje, prema Sveučilištu Južne Kalifornije (USC).
Dodavanje novih komentara je onemogućeno.