Konferencija o zaštiti prava i interesa djece
U Hrvatskoj oko tisuću djece i mladih s poremećajima u ponašanju
Na Međunarodni dan djeteta u Zagrebu se održava Konferencija o zaštiti prava i interesa djece i mladih s poremećajima u ponašanju.
Simpozij je dio 611 tisuća eura vrijednog IPA twinning projekta osposobljavanja stručnjaka koji u 12 odgojnih domova diljem Hrvatske rade s oko tisuću problematične djece i mladih.
U tome bi im trebalo pomoći iskustvo Velike Britanije koja u 20 godina uložila mnogo u multiagencijski pristup kako bi mladi s problemima postali uspješni ljudi.
Britanski veleposlanik David Arthur Slinn istaknuo je nužnost razbijanja predrasude da je odlaskom u dom mlada osoba izgubljena za društvo.
''To tako ne mora biti. Mnogo je uzroka razvoja poremećaja u ponašanju, zato je potreban otvoren pristup rješavanju problema kako bismo izbjegli predrasude. Najgore bi bilo upasti u zamku i pretpostaviti da jedna mjera odgovara svima. Svako dijete, svaka mlada osoba traži individualni pristup'', zaključio je britanski veleposlanik.
Vezane vijesti
-
-
-
Pandemija koronavirusa posebno je negativno utjecala na mlade zbog čega će sljedeća godina biti posvećena problemima s kojima se suočavaju, od uskraćivanja obrazovanja do porasta problema s mentalnim zdravljem, upozorili su europarlamentarci u raspravi o proglašenju 2022. Europskom godinom mladih.
-
Uz zarazniju delta-varijantu i tek cijepljenih nešto više od polovice odraslih gotovo je nemoguće spriječiti zarazu djece u školama, piše u srijedu Večernji list, navodeći da mišljenja stručnjaka da za "imunitet krda" treba cijepiti i djecu.
Izdvojeno
-
Naš će grad prve svibanjske nedjelje opet biti prepun šarenila i pozitivne energije!
-
Sveučilište u Zadru i Školska knjiga d.d. u ponedjeljak 24. ožujka, s početkom u 11 sati, u Svečanoj dvorani Sveučilišta u Zadru organiziraju predstavljanje knjiga:
-
Postoje osobe kojima je teško održati ljubavnu vezu, a razlog tome može biti i znak kojem pripadaju u zodijaku.
-
„Zlatne godine“ naziv je događaja koji Udruga umirovljenika Vir uz pomoć virske Turističke zajednice organizira u subotu 22. ožujka u prostorijama općinske vijećnice s početkom u 17.30 sati. Nakon upoznavanja i okupljanja u općinskoj vijećnici, za umirovljenike je od 18 sati organizirana zabava u restoranu Kotarina, a umirovljenicima s otoka Vira i iz cijele Zadarske županije svirat će i pjevati zabavljačka skupina „Dundo“.
Dodavanje novih komentara je onemogućeno.