Luksuzni život
Čak 89 milijardera živi u Kini
Statistike pokazuju da su kineski milijarderi i milijunaši u prosjeku stari 39 godina, da su vlasnici više luksuznih vila, najmanje tri skupocjena automobila te u prosjeku 4,5 super vrijedna sata
Kina je postala druga ekonomska velesila svijeta. Samo prošle godine Kinezi su potrošili više od 10 milijardi eura na nakit, dizajnersku odjeću, satove... A u trošenju prednjači velebni Šangaj, piše 'Jutarnji list'.
Prilikom otvorenja luksuzne prodavaonice, jedan od Diorovih menadžera u Šangaju zadovoljno je trljao ruke.
'Već prvu večer pokazalo se koliko je bila ispravna naša odluka o otvaranju još jedne prodavaonice. Naši su uzvanici za samo nekoliko sati, dakako, i u drugim dućanima u centru, potrošili oko stotinjak tisuća dolara. Takav promet ne može se ostvariti nigdje na svijetu. Glad novopečenih milijardera i milijunaša za luksuznom robom je neutaživa i naša je zadaća da im pomognemo da što lakše potroše svoj novac'.
U komunističkoj Kini, otkrivaju službene statistike, živi čak 89 milijardera te 825 tisuća milijunaša. U eurima, dakako. Njima valja pribrojiti još oko milijun iznimno bogatih obitelji te oko 50 milijuna najviših partijskih i državnih dužnosnika koji se također mogu ubrojiti među imućne ljude.
Od toga, objašnjava mladi ekonomist Li Dang, koji je na otvorenje došao umjesto svog oca, koji je vlasnik nekoliko desetaka tvornica tekstila, u Šangaju živi oko 30 milijardera, 300 tisuća milijunaša te nekoliko stotina tisuća imućnih obitelji.
Statistike također pokazuju da su kineski milijarderi i milijunaši u prosjeku stari 39 godina, da su vlasnici više luksuznih vila, najmanje tri skupocjena automobila te u prosjeku 4,5 super vrijedna sata.
Obilazak Šangaja, najvećeg grada Kine s više od 15 milijuna stanovnika, potvrđuje da on, posebice kad je o glamuroznosti riječ, više ni po čemu ne zaostaje za New Yorkom, Parizom, Londonom.
JL/ezd
Vezane vijesti
Izdvojeno
-
Hrvatski premijer Andrej Plenković rekao je u petak u Zagrebu da Hrvatska želi da proces dijaloga između Kosova i Srbije dovede do normalizacije odnosa i međusobnog priznanja, no njegov kosovski kolega Albin Kurti je kazao da je za to potrebna "normalna Srbija", koja trenutno nije "demokratska".
-
„Kao što pomorci, boreći se s valovima, brodom sigurno uplove u porat, tako i CTG aparat, koristeći ultrazvučne valove, pomaže pri sigurnom porodu“; tako je ravnatelj Pomorske škole Zadar, Marin Perinić, sasvim lijepo dočarao još jednu u nizu donacija svoje škole usmjerene prema Općoj bolnici Zadar, točnije Službi za ginekologiju i opstetriciju.
-
Čovjek je ključ uspjeha u turizmu - poruka je akcije "Nasmiješeno sunce" kojom su nagrađeni najuspješniji u ostvarenju protekle turističke sezone.
-
Iz zadarskog rodilišta stiže jedna lijepa vijest; zaključno s jučerašnjim danom brojimo ukupno 1.403 rođene bebe i sasvim ćemo sigurno do konca godine nadmašiti brojku od 1.421 djeteta koliko je rođeno u 2023.
Dodavanje novih komentara je onemogućeno.