festival plivanja

Medalje u Rijeci, trostruko zlatna Lucija Mijolović i brončani Mario Mrčela!

U Rijeci je za vikend održano 14. "Otvoreno regionalno prvenstvo Hrvatske - Festival plivanja za osobe s invaliditetom" u organizaciji Plivačkog kluba Forca.

U konkurenciji 140 natjecatelja iz 16 klubova (SLO, BIH, CRO, AUS), nastupili su i naši paraplivači Lucija Mijolović i Mario Mrčela u pratnji trenerice Danijele Kurtin.

U svojoj klasi C21, nastupila je Lucija Mijolović te osvojila zlatne medalje u disciplinama: 100m slobodno (2:01.67), 50m prsno (1:03.51) te u disciplini 50m slobodno (52.97).

72dc86d45543aeb0079d206538ce2834.jpg?v=2U klasi S14, Mario Mrčela je osvojio brončanu medalju u disciplini 50m prsno (49.73). Na 100m prsno (2:03.40) zauzeo je 10. mjesto, dok je u disciplini 50m slobodno (39.48) plivao 6. vrijeme u kategoriji.

Istog dana, u organizaciji PK Jadran Split, održan je Jadran Grand Prix, prvo ovogodišnje natjecanje u seriji HEP HPS Grand prix natjecanja. Ml.juniori, juniori i seniori plivali su na 25m bazenu na Poljudu u Splitu, a nastupilo je oko 150 plivača.

Natjecanje se održalo 26. i 27.10.2024. kroz četiri dijela programa u dva dana natjecanja s jutarnjim kvalifikacijama i popodnevnim A, B i C finalima. Medaljama su se nagrađivali prva tri natjecatelja samo u apsolutnoj kategoriji. Prvog dana (26.10.2024.) u dva dijela natjecanja, za PK Zadar je zaplivalo 10 plivača i plivačica.

Uspješan je bio naš junior Lovre Dellavia koji je u finalu na 50m prsno (30.16) zauzeo 3. mjesto u kategoriji juniora. Na 50m leptir (27.91) zauzeo je 8. mjesto u finalu, također u juniorskoj kategoriji. Juniorka Rita Herceg u disciplini 200m mješovito (2:30.24) se plasirala na 4. mjesto u finalu, dok je u finalu na 50m slobodno (28.78) zauzela 11. mjesto u kategoriji.

U ml. juniorskoj kategoriji uspješan je bio Ivano Kuman koji je u disciplini 200m prsno (2:29.51) zauzeo 3. mjesto u kategoriji juniora i ml. juniora. Ml. junior Filip Gajić nastupio je u popodnevnim finalnim trkama u disciplinama 100m mješovito (1:08.87) gdje je zauzeo 4. mjesto te 50m leptir (29.39) 7. mjesto u kategoriji. Kod plivača u ml. juniorskoj kategoriji nastupili su još i Matija Ukalović koji je u finalu na 50m leptir (30.95) zauzeo 8. mjesto, dok je Andrija Radas u ml. jun. kategoriji zauzeo 5. mjesto na 400m slobodno (4:38.42). Kod plivačica u ml. jun. kategoriji finalne nastupe zabilježile su: Andrea Uhoda 5. mjesto u disciplini 200m slobodno (2:21.44) te 9. mjesto na 50m slobodno (30.84) i Danica Sorić 7. mjesto na 50m slobodno (29.55).

I ostali plivači plivali su osobne rezultate i pokazali dobar uvod u početak zimske plivačke sezone. Za Pk Zadar su nastupili: Lovre Dellavia, Filip Gajić, Ivano Kuman, Niko Baričević, Andrija Radas, Matija Ukalović, Petar Jukić, Rita Herceg, Danica Sorić i Andrea Uhoda u pratnji trenera Dinka Jukića.

Čestitke svim našim plivačima i paraplivačima koji su nastupali za Klub protekli vikend. Iduće natjecanje, PK Zadar će plivati  02.11.2024. s najmlađom postavom natjecatelja u Splitu na natjecanju “Zlatni dupin”.