Nogomet, SuperSport HNL

Bjelica se na Dinamovu klupu vratio petardom protiv Lokomotive

Igor Kralj/PIXSELL

U susretu 8. kola HNL-a Dinamo je na stadionu Maksimir pobijedio Lokomotivu sa 5-1 približivši se vodećem dvojcu na bod zaostatka, no i Rijeka i Hajduk imaju utakmicu manje.

Nogometaši Dinama uspješno su odradili premijernu Nenada Bjelice u svom drugom mandatu na klupi "Modrih".

Bjelica je u petak i službeno predstavljen kao novi trener zagrebačkog sastava. Dinamo je već vodi od svibnja 2018. godine do travnja 2020. godine osvojivši dva prvenstva, kup i Superkup uz plasman u osminu finala Europa lige i ulazak u Ligu prvaka.

U novi mandat je ušao pobjedom protiv Lokomotive s kojom su "Modri" prekinuli niz od tri uzastopna poraza od Slaven Belupa (1-4),  Bayerna (2-9) i Hajduka (0-1).

Dinamo je poveo već u 13. minuti golom Martina Baturine. Ristovski je ubacio s desne strane, a mladi veznjak ubacio se iz drugog plana i s nekih pet metara pospremio loptu u mrežu.

U 34. minuti je Bruno Petković sjajno pogodio za 2-0 iz slobodnog udarca sa 20-tak metara, da bi Arijan Ademi u 51. minuti bio strijelac trećeg gola.

Samo tri minute kasnije Luka Vrbančić je smanjio na 1-3. Vrbančić je igrač Dinama na posudbi u "lokosima", pa očekivano nije proslavio gol.

Do nove promjene rezultata moglo je doći u 68. minuti, no udarac Brune Petkovića je završio na gredi. U 89. minuti gredu je uzdrmao i Marko Rog.

Do kraja susreta još dva gola, oba nakon ubačaja iz kornera, zabio je Raul Torrente u 90. i 90+4 minuti.

Dinamo sada u u srijedu očekuje veliki ispit, maksimirski ogled protiv Monaca u Ligi prvaka.

U subotu je trebala biti odigrana i utakmica između Gorice i Slaven Belupa, ali je zbog obilne kiše i nepovoljnih uvjeta za igru odgođena za ponedjeljak u 16 sati.

Stadion u Velikoj Gorici je bio posve natopljen vodom i bilo je nemoguće organizirati utakmicu u subotu.

U nedjelju će još igrati Osijek - Varaždin, te Rijeka - Hajduk.

U prvoj utakmici 8. kola Šibenik i Istra 1961 su u petak na Šubićevcu igrali 0-0.

Na vrhu su Rijeka i Hajduk sa po 17 bodova uoči njihova međusobnog dvoboja na Rujevici u nedjelju, dok je treći Dinamo sa 16 bodova.

REZULTATI:
Dinamo - Lokomotiva     5-1 (Baturina 13, Petković 34, Ademi 51, Torrente 90, 90+4 / Vrbančić 57)
Gorica - Slaven Belupo  (odgođeno za ponedjeljak)