Košarka, AdmiralBet ABA liga

Zadar se vratio s minus 15, u produžetku imao plus 4 ali bodovi ipak putuju u Laktaše

Šime Zelić/ PIXSELL

U 2. kolu AdmiralBet ABA lige večeras su košarkaši Zadra u Krešinom domu pred oko 2 tisuće vjernih navijača ugostili momčad Igokee iz Laktaša. U ludoj utakmici, gosti su tek u produžetku s dvije vezane trice Jeremića svladali domaćine rezultatom 76-79.

Jusup je prošle subote bio u Splitu i uživo pogledao pobjedu Igokee protiv Splita. Sigurno je puno toga prenio svojim momcima u preripremi utakmice, ali kad ti momčad samo u prvoj četvrtini promaši 4 ili 5 čistih zicera, izgubi tri lopte a šutira mizernih 21 posto iz igre i 8/13 s linije bacanje, uzalud je bilo sve.

AdmiralBet ABA liga, 2. kolo: KK Zadar - KK Igokea AdmiralBet ABA liga, 2. kolo: KK Zadar - KK Igokea 76-79

Igokea je pametnom igrom preko sjajnog Brycea Jonesa kontrolirala utakmicu i lako povela s 15 razlike (14-29) početkom druge dionice. Zadar se nakratko trgnuo ali najbliže su gostima prišli u 17. minuti kada je nakon koša Gilberta bilo -8, 28-36. Moćni Carter, Jones svojim trećom tricom i s dva bacanje odvode goste na veliki odmor s +13, 30-43.

Katastrofalna prezentacija Gegića na premijeri u Krešinom domu (valorizacija -7), loša igra Žganeca i generalno loša napadačka (1/11 trica, slobodna 9/16) ali i obrambena predstava Zadrana (skokovi 14/16, asistencije 9/8). Ramljak s 10 i Mazalin sa 7 jedine koliko toliko svijetle točke kod Zadra,  Jones 14, Marić i Milosavljević po 7 bili su najbolji s druge strane.

Očito je Jusup bio malo glasnijitijekom velikog odmora jer je na parket početkom treće dionice istrčao neki drugi Zadar. Tricama Žganeca i Ramljaka, te koševima Gilberta i Ramljaka Zadar radi seriju 10-0 i prilazi na -3, 40-43. Nakon trice Jeremića, Zadar radi seriju 6-0 (koševi Mazalina i 4 Gegića) za 46-46 početkom 25. minute. I tu Zadar ponovo staje što gosti koriste i ponovo bježe na +7, 46-53. S tim rezultatom se ušlo u četvrtu četvrtinu.

Četiri minute prije kraja Igokea je imala lijepih +8, 54-62 da bi Zadrani napravili ludu seriju 9-0 koju je tricom zaključio Klarica za prvo vodstvo Zadra 63-62, bilo je minuta i 33 sekunde do kraja. Bryce Jones uzvraća i zabija svoju petu tricu (iz 6 pokušaja), s linije bacanja u egal sve vraća Mihailović za 65-65. Jones je u posljednjih 10 sekundi uspio zabiti nemogući tricu ali na žalost gostiju malo izvan vremena.

U produžetku Klarica je doveo Zadrane u vodstvo 72-69,  Mihailović je preuzeo momčad Zadra u svoje ruke i uglavnom s linije bacanja održavao vodstvo Zadra do 75-71 (minutu i 26 sekundi prije kraja), kad je promašio svoje prvo bacanje (nakon 7 vezanih). Jeremić zabija tricu preko Ramljaka a Mihailović ponovo pogađa samo jedno bacanje za 76-74, 55 sekundi prije kraja.

Jeremić zabija novu tricu (svoju treću) za novo vodstvo gostiju 76-77, 33 sekunde prije kraja. Zadrani prvo promašuju preko Mihailovića, loptu hvata Mazalin i to dva puta ali oba puta je bio blokiran po mišljenju sudaca bez prekršaja!? Nakon faula Klarice Milosavljević zabija oba bacanja za konačnu pobjedu Igokee rezultatom 76-79.

Šteta! Zadar se vratio s minus 15, iako je promašio čak 14 slobodnih bacanja (19/33!), imao +4, ali iskusni Jeremić je poništio sva zadarska nadanja.