Klub skokova u vodu Zadar

Marko Huljev i Mikula Miočić nastupili su na International Youth meeting Dresden

Članovi KSV Zadar Marko Huljev i Mikula Miočić u pratnji trenera Marka Sutlovića nastupili su na International Youth meeting Dresden koji je ujedno najkvalitetniji juniorski turnir na svijetu.

Na natjecanju su sudjelovale 22 zemlje, a osim europskih zemalja nastupile su reprezentacije Kanade, Australije i Južne Afrike.

Marko Huljev nastupio je u kategoriji juniora sa daske visine 1m i 3m. Sa daske visine 1m uspio se plasirati u finale. U finalu je zauzeo 11. mjesto sa osvojenih 396 bodova. Nešto skromniji nastup imao je sa daske visine 3m. Osvojio je 26. mjesto uz osvojenih 386 bodova.

Mikula Miočić je nastupio u kategoriji juniora sa daske visine 1m. U kvalifikacijama je zauzeo 19. mjesto. Nažalost pogriješio je u jednom skoku zbog čega mu je izmakao plasman u finale. Zbog ozljede Mikula nije nastupio sa daske visine 3m.

Idući vikend u Zadru, u organizaciji Kluba skokova u vodu Zadar održati će se međunarodno natjecanje za juniore, Zadar Open 2024.