Košarka, AdmiralBet ABA liga

Partizan fjakaste i uspavane Zadrane zamrznuo na -39

ABA League j.t.d./Dragana Stjepanović

U posljednjoj utakmici 26. kola i regularnog dijela natjecanja u AdmiralBet ABA ligi košarkaši Partizana u beogradskoj Areni uvjerljivo su slavili protiv momčadi Zadra rezultatom 113-74 (20-11, 35-30, 24-18, 34-15).

U posljednjoj utakmici regularnog dijela sezone košarkaši Zadra su u rezultatski nebitnoj utakmici, euroligašu Partizanu parirali su do polovice 8. minute kada je Žganec povezao dvije trice a Zadar vodio 10-11. Ipak, domaćini tada ubacuju u brzinu više i do isteka 10. minute rade seriju 10-0 kojom u drugu dionicu ulaze s +9, 20-11.

Odlaze domaćini na početku druge i na +10, no Zadrani uzrvaćaju serijim 8-2 i približavaju se na dohvatljivih -4, 28-24. Partizan tada napokon kreće maksimalno ozbiljno i u idućim minutama radi seriju 13-0 koju su započeli i zaključili tricama te odlaze na +17, 41-24. Razigrao se u tom periodu Nunnally koji je zabio tri trice bez promašaja.

Slijedi kratkotrajno buđenje Zadrana koji tricama Lakića, Ramljaka i Žganeca prilaze na -11, 47-36. Punter zabija pet poena u nizu, a Zadranima se napokon ukazao i Božić svojim prvim poenima iz prvog šuta na utakmici 39 sekundi prije poluvremena (iako je cijelo vrijeme bio na parketu). Punter je zaključio prvo poluvrijeme polaganjem za +14 Partizana, 55-41.

Partizan je predvodio Nunnally s 14, Avramović je dodao 10 a Punter 8 poena, dok su kod Zadra bolji od ostalih bili Žganec s 11, Mazalin s 10 i Drežnjak s 8 poena.

Partizan je definitivno slomio ionako blijedi otpor fjakastih i bezvoljnih Zadrana početkom treće dionice kada je u nepunih 4 i pol minute serijom 15-4 otišao na +25, 70-45. Do isteka 30. minute Zadrani su preko Drežnjaka i Božića uspjeli malo smanjiti razliku tako da se u četvrtu dionicu ušlo s +20 za Partizan, 79-59.

Iako je Zadar otvorio tricom Klarice, Partizan se ponovo uozbiljio početkom posljednje dionice i nakon tri minute otišao na do tad najviših +27, 90-63, a Zadar je do kraja potpuno nestao s parketa. Obrana kao švicarski sir dopustila je da se razmaše i hrvatski reprezentativac u redovima Partizana, Smith, koji vezuje dvije trice te raspoloženi LeDay odvedu domaćine do +36, 101-65. U utakmici za brzi zaborav Zadrani su u 40 minuta uspjeli primiti čak 113 poena a zabiti 74, razliku izračunajte sami.

Zadrani su odigrali što se kaže "bez kapi krvi" večeras. Okej, razlika u kvaliteti je ogromna ali kad se niti ne potrudiš onda doživiš ovakav debakl. Koliko ih nije bilo volja večeras svjedoči podatak o razlici u skokovima (40/22) a skok je inače zadarski forte i stvar je volje.

Kompletna statistika

Partizan su do uvjerljive pobjede predvodili Avramović s 18, Smith sa 16, Nunnally s 14, Punter s 13 te LeDay i Koprivica s po 12 poena, dok su kod Zadra manje blijedi od ostalih bili Drežnjak i Žganec s po 15, Mazalin s 14 poena. Samozatajni Božić uputio je u 40 minuta tri šuta prema košu Partizana a utakmicu je završio s po 10 poena i asistencija te 5 skokova, dok je Ramljak dodao 9 poena.

Već u četvrtak, 11. travnja Zadar u domaćem prvenstvu dočekuje Cedevitu Junior. Utakmica je zakazana za 19 satiu Krešinom domu.