Regionalno prvenstvo Hrvatske

Mladi plivači PK Zadar isplivali pet individualnih i jedno štafetno odličje

PK Zadar

U konkurenciji 12 klubova iz regije i 200 natjecatelja, 20 plivača PK „Zadar“ plivali su, za većinu ekipe, svoje glavno natjecanje.

Plivački klub Šibenik bio je organizator mlađe kadetskog i kadetskog Regionalnog prvenstva Hrvatske – Regija 1, 28. i 29. siječnja 2023. na bazenu Crnica u Šibeniku.

Za PK Zadar su nastupili: Maksim Vrkić, Lori Sutlović, Ivan Mrčela, Matej Milić, Lovre Čakarun, Arija Bončić, Jan Mustać, Adrijan Marinović, Maja Grgić, Zara Brtan, Anna Veselić, Zrna Šijaković, Andrija Radas, Tonka Plavčić, Tia Butić, Ana Knežević, Adriana Knežević, Laura Župan, Paulo Sinovčić i Šime Markulin.

U individualnim nastupima plivači „Zadra“ došli su do pet odličja (1 zlato i 4 bronce), a u štafetnim do bronce. U kategoriji kadetkinja, Zrna Šijaković je osvojila zlato u diciplini 200m slobodno (2:27.66) i broncu na 400m slobodno (5:17.17). U disciplini 100m leptir (1:20.74), zauzela je peto mjesto. Kadet Maksim Vrkić osvojio je dvije bronce u disciplinama 400m slobodno (4:49.27) i 200m slobodno (2:12.79). Plivao je i disciplinu 200m leđno (2:33.45) gdje je zauzeo četvrto mjesto. Mlađi kadet Šime Markulin je u disciplini 100m leptir osvojio broncu s vremenom (1:28.82). U disciplinama 50m slobodno (33.51) i 50m leptir (38.01), zauzeo je šesto mjesto.

Osim spomenutih u prvih 10 u kategoriji mlađih kadeta plasirali su se: Paulo Sinovčić 5. mjesto na 400m slobodno i 6. mjesto na 200m prsno; Adriana Knežević 4. mjesto na 100m mješovito, 5. mjesto na 50m prsno i 7. mjesto na100m prsno; Laura Župan 6. mjesto u disciplinama 100m prsno i 50m leptir, 4. mjesto na 50m leđno, 5. mjesto na 50m slobodno i 8. mjesto na 100m slobodno. Kod kadetkinja, Mareta Mikulić zauzela je 7. mjesto na 400m slobodno i 9. mjesto na 200m slobodno.

Do brončanog odličja došla je i mlađe kadetska štafeta 4x100m slobodno (5:59.60) u sastavu: Adriana Knežević, Aria Bončić, Ana Knežević i Laura Župan. Cure su u istom sastavu zauzele i 4. mjesto u štafeti 4x50m mješovito. Kadetska štafeta 4x100m mješovito (5:40.78) u sastavu: Mareta Mikulić, Maja Grgić, Zrna Šijaković, Tonka Plavčić zauzela je 5. mjesto.

Da su naši natjecatelji pokazali dobru plivačku spremnost dokazuje i činjenica kako su u velikom broju utrka rušili svoje osobne rekorde. Ekipu su vodili treneri: Ivan Karavida, prof. i trenerica Maja Štrbac.

Ovim natjecanjem zaključila se plivačka postava  (3 kadeta i ženska štafeta) koja je ostvarila norme za kadetsko prvenstvo Hrvatske te će 18. i 19. veljače ekipu „Zadra“ predstavljati u Šibeniku.