#sport

Sjajni Gaćina preokretom ostavio Hrvatsku u borbi za četvrtfinale

Igor Kralj/PIXSELL

U susretu 2. kola skupine G ekipnog Europskog prvenstva u stolnom tenisu koje se održava u Cluj-Napoci, Hrvatska je nakon velike drame pobijedila Italiju sa 3-2, te će u četvrtak igrati protiv Češke za plasman u četvrtfinale.

Nakon što su u prvom kolu pobijedili Mađarsku sa 3-0, hrvatski stolnotenisači su nakon velike drame porazili Italiju sa 3-2 i u četvrtak će protiv Češke igrati za prvo mjesto u skupini i plasman u četvrtfinale.

Italija je imala 2-1 u pobjedama, te 2-0 u četvrtom meču, no Hrvatska je uspjela okrenuti rezultat.

U prvom susretu Andrej Gaćina je pobijedio Marca Recha Daldossa sa 3-0 (11-7, 13-11, 11-5), no izjednačio je Niagol Stoyanov porazivši Tomislava Pucara sa 3-0 (11-3, 11-8, 11-6). Leonardo Mutti je pobjedom protiv Frane Kojića sa 3-2 (11-6, 9-11, 10-12, 11-8, 11-9) doveo Italiju u vodstvo. Kada je Stoyanov poveo protiv Gaćine sa 2-0 u setovima (11-6, 11-8), činilo se kako je Italija na korak do pobjede.

No, 35-godišnji Zadranin je okrenuo rezultat s tri seta u nizu (11-8,11-5, 11-8) izjednačivši na 2-2 u pobjedama.

"Stoyanov je prva dva seta igrao dosta riskantno, dok sam ja tražio svoju igru. Loše sam igrao i previše sam mu poklanjao. Najbitnije da sam i na 0-2 ostao miran, pronašao sam taktiku, što sve nije lako. Vjerovao sam da se moguće vratiti i kad sam gubio 0-2," kazao je Gaćina nakon meča za hsts.

U odlučujućem, petom meču Pucar je porazio Recha sa 3-0 u setovima (11-7, 11-6, 11-9) gurnuvši Hrvatsku korak do četvrtfinala.

"Odigrao sam prilično loše u prvom meču protiv Stojanova, ali uspio sam odigrati bolje protiv Recha. Servis i primanje servisa bili su najvažnija stvar kada sam igrao protiv njega. Sljedeći dvoboj protiv Češke za nas je vrlo važan jer nas očekuje izravan okršaj za plasman u četvrtfinale," kazao je Pucar.

U trećem kolu hrvatsku vrstu očekuje ogled protiv Češke, koja također ima dvije pobjede. Pobjednik će izboriti plasman u četvrtfinale.