Osmo kolo, osma pobjeda

HNK Zadar nastavlja s uvjerljivim igrama. Hat-trick Zdrilića i lob Begonje obilježili utakmicu na Stanovima

Dino Stanin/PIXSELL

Nogometaši Zadra nastavljaju suvereni hod Prvom županijskom ligom. Nakon sedam uzastopnih pobjeda, na red je došao i Sabunjar koji je Stanove napustio s pet golova u svojoj mreži (5-0).

Utakmica nije dobro počela za nogometaše Zadra koji su već u devetoj minuti ostali s desetoricom igrača nakon što je Ivan Anton Vasilj dobio izravni crveni karton. Ipak, trenutak neopreznosti iskusnog lijevog beka nije previše utjecao na daljnji tijek susreta. Momčad trenera Butića nastavila je pritiskati te iz 15. minute vrijedi zabilježiti dobar pokušaj glavom kapetana Jerbića.

Na promjenu rezultata nije trebalo dugo čekati. Ona je došla već koji napad kasnije kada je Luka Zdrilić nakon lijepog prodora Josipa Kevrića zabio za 1-0. Domaćini su čitavo prvo poluvrijeme imali terensku inicijativu, no sve do same završnice čekalo se na pravu priliku momaka u plavim dresovima. Ona je stigla u 45. minuti kada je Zdrilić svojim drugim golom poduplao prednost tik pred odlazak u svlačionice.

Nastavak je donio presliku igre iz prvog dijela. Zadrani su nastavili pritiskati pa je u 57. minuti golman Tomić i po treći put morao vaditi loptu iz svoje mreže. Jurica Vrsaljko u svom je kaznenom prostoru srušio raspoloženog Zdrilića koji je preciznim udarcem s bijele točke stigao do hat-tricka. Na sljedeće veće uzbuđenje trebalo je čekati do 73. minute kada je Sabunjar propustio svoju najbolju priliku na utakmici. Donedavni junior Zadra Josip Gržeta lijepo je pucao s vrha šesnaesterca, ali je njegov udarac završio pored vratnice golmana Pinčića.

Do kraja susreta domaću pobjedu je podebljao Luka Begonja golovima u 82. i 90. minuti, pri čemu se posebno istakao posljednji zgoditak kada je odmjerenim udarcem iskosa sa 16 metara lobao suparničkog golmana.

Zadarski nogometaši ovom su pobjedom nastavili uspješan niz te nakon osam kola imaju maksimalan učinak i s 24 boda čvrsto drže prvo mjesto na tablici.