nogomet, bundesliga

Katastrofa Kovačevog Bayerna u Frankfurtu

AP Images

Njemački nogometni prvak Bayern iz Münchena, kojega vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač, u susretu je 10. kola doživio težak 1-5 (1-2) poraz na gostovanju kod bivše Kovačeve momčadi Eintrachta u Frankfurtu.

Bayern je gotovo čitav susret bio s igračem manje jer je već u 9. minuti isključen Boateng, a domaći su ubrzo poveli s 2-0 preko Kostića (25) i Sowa (33). Do poluvremena je na 2-1 smanjio Lewandowski (37) koji je tako zabio gol i 10. kolo zaredom, ali u nastavku su Abraham (49), Hinteregger (61) i Paciencia (85) potvrdili pobjedu Eintrachta.

Ivan Perišić ostao je na klupi Bayerna koji je sada četvrti na ljestvici s 18 bodova, četiri manje od vodeće Borussije iz Moenchengladbacha, dok je Eintracht šesti s bodom manje.

Vodeći sastav lige kao gost je nadigrao Bayer iz Leverkusena s 2-1 (2-1). Strijelci za sastav iz Moenchengladbacha bili su Wendt (18) i Thuram (42), dok je za domaće pogodio Volland (25).

Josip Brekalo igrao je od 79. minute za Wolfsburg koji je izgubio s 0-3 (0-0) na gostovanju kod Borussije u Dortmundu. Golove za domaće postigli su Hazard (52), Guerreiro (58) i Goetze (88-11m).

Wolfsburg je sada sedmi sa 17 bodova, a Dortmund drugi s 19.