European Kids Athletics Games

Mladi zadarski atletičari Domagoj Brodar i Veronika Šokota osvojili sjajna druga mjesta u Brnu

AŠK Zadar

U Češkom gradu Brno i ove godine održana je tradicionalna atletska manifestacija pod nazivom "EUROPEAN KIDS ATHLETICS GAMES" i to od 10. do 12. rujna 2018. godine. Ove godine je u Brnu nastupilo rekordnih 1600 atletičara i atletičarki iz 15 europskih zemalja koji su se natjecali u disciplinama trčanja, skakanja i bacanja.

U Češkoj su nastupila tri kluba iz hrvatske: AK Maximvs Poreč, AK Mursko Središće, te članovi AŠK Zadar koji su jedini nastupili od atletskih klubova iz Zadra i Zadarske županije. Pod vodstvom trenera Tomislava Saratlije i Ivice Šola u Brnu je nastupilo 12 mladih atletičara Atletskog športskog kluba Zadar osvojivši pri tome dvije srebrne medalje, nekoliko ulazaka u finale postigavši pri tome niz osobnih rekorda.

U konkurenciji limača (2007. godište) Emilio Pucar je među 70 trkača na 60 m osvojio 19. mjesto s vremenom od 9,32 sekunde što je njegov novi osobni rekord. Emilio je u bacanju loptice (200 g) osvojio 16. mjesto bacivši lopticu do 38, 29 m.

Među limačicama (2007. godište) na 60 m Iva Grbić osvojila je 26. mjesto među 100 trkačica, s rezultatom od 9,29 sekundi što je njen novi osobni rekord. U skoku u dalj Iva je osvojila 26. mjesto sa skokom od 3,72 m. U bacanju loptice (200 g) Iva je priredila ugodno iznenađenje plasiravši se u finale. U finalu je osvojila 7. mjesto s rezultatom od 36,95 m.

Mare Mijolović je u skoku u vis s preskočenom visinom od 118 cm osvojila 13. mjesto, dok je na 60 m u konkurenciji 101 trkačice osvojila 60. mjesto s rezultatom od 9,74 sekunde.

Leona Meter je na 600 m među 50 trkačica osvojila 23. mjesto s rezultatom od 2.01,85. što je njen novi osobni rekord.

U konkurenciji mlađih kadetkinja (2006. godište) Enea Nikpalj je na 60 m među 104 trkačice osvojila 22. mjesto, s rezultatom od 8,84 sekunde što je njen novi osobni rekord.

U konkurenciji mlađih kadetkinja (2005. godište) na 60 m među 104 trkačice, Ivana Srzentić je osvojila 19. mjesto istrčavši 8,58 sekundi, njen novi osobni rekord, dok je Sara Kailber osvojila 30. mjesto s rezultatom od 8,68 sekundi.

U skoku u vis Ana Smokrović je s preskočenom visinom od 145 cm osvojila 10. mjesto.

Odlična je bila i štafeta mlađih kadetkinja na 4x60 m koja je trčala u sastavu: Sara Kailber, Ivana Srzentić, Ana Smokrović i Enea Nikpalj. One su istrčale rezultat od 32,24 sekunde, osvojile 3. mjesto, ali nažalost naknadnom odlukom Čeških sudaca su diskvalificirane zbog prijestupa te su tako ostale bez brončane medalje.

Odlične rezultate postigao je mlađi kadet Domagoj Brodar (2005 godište). Domagoj je prvo sa skokom od 5,40 m izborio ulazak u finale među 8 najboljih skakača, iako je večer prije imao temperaturu. Drugog dana natjecanja bio je izvrstan u skoku u dalj. Skočivši u šestoj seriji 5,79 m Domagoj Brodar je osvojio drugo mjesto i srebrenu medalju što je do sada njegov najveći uspjeh. Inače prvo mjesto je osvojio Bugarski atletičar Lazar Valčev s 5,81 cm. Domagoj je na 60 m u konkurenciji 90 trkača osvojio 16. mjesto u vremenu od 7,99 sekundi što je njegov novi osobni rekord. U bacanju loptice (200 g) Domagoj je osvojio 8. mjesto bacivši lopticu do 54,14 m.

Dominik Srzentić među kadetima je na 60 m u konkurenciji 70 trkača osvojio 20. mjesto s vremenom od 8,03 sekunde što je njegov novi osobni rekord.

U konkurenciji kadetkinja (2004. godište) u bacanju koplja (500 g) Veronika Šokota je osvojila drugo mjesto i srebrenu medalju s rezultatom od 38,50 metara.

Željka Iličić je u konkurenciji 90 trkačica (2003. godište) na 60 m, osvojila 55. mjesto s rezultatom 8,92.

Mladim atletičarima Atletskog športskog kluba Zadar bilo je ovo prvo veliko međunarodno natjecanje s kojeg su se vratili puni dojmova i stekli su jedno veliko iskustvo.