nogomet, le championnat

St. Etienne otkinuo dva boda PSG-u

asse.fr

Nogometaši St. Etiennea propustili su pobijediti vodeći Paris Saint-Germain u prvom dvoboju 32. kola francuskog prvenstva, tako što je nesretni Debuchy u drugoj od tri minute sučevog vremena poslao loptu u svoju mrežu za konačnih 1-1 (1-0)

Domaća momčad je povela u 17. minuti pogotkom Cabelle. Isti je igrač u 31. minuti imao priliku udvostručiti vodstvo Saint-Etiennea, ali mu je vratar PSG-a Areola obranio kazneni udarac. U 41. minuti gosti su ostali s igračem manje, jer je zbog drugog žutog kartona isključen Kimpembe.

Sve do 92. minute PSG je bio na pragu trećeg prvenstvenog poraza, ali ih je spasio nespretni Debuchy koji se nije uspio izmaknuti nakon ubačaja Meuniera i koljenom je poslao loptu u svoju mrežu.

PSG je šest kola prije kraja gotovo i teoretski osigurao naslov, jer ima 17 bodova više od drugoplasiranog Monaca. St. Etienne je ostao na devetom mjestu s 43 boda.