Tenis, ATP

ATP Dubai: Dimitrov izletio u prvom kolu

Ben Solomon/Tennis Australia

unižanin Malek Jaziri priredio je veliko iznenađenje pobijedivši u susretu prvog kola ATP turnira u Dubaiju prvog nositelja Bugarina Grigora Dimitrova 4-6, 7-5, 6-4.

Nakon što je četvrti tenisač svijeta dobio prvi set 6-4 činilo se kako će rutinski odraditi posao na dva milijuna dolara vrijednom turniru. Međutim, Jaziri, koji je tek 117. tenisač svijeta, odigrao je sjajno u nastavku meča ostvarivši najveću pobjedu u karijeri.

Tunižan je prvu break loptu imao kod rezultata 3-3, potom je još tri imao kod rezultata 4-4, da bi u jedanaestom gemu iskoristio svoju petu loptu za obrat u drugom setu. Poveo je 6-5 i potom odservirao za 1-1 u setovima. U odlučujućem, trećem setu Jaziri je načinio break kod rezultata 3-3, a zatim u nastavku seta spasio tri break lopte i dobio set rezultatom 6-4.

Za Jaziria je ovo bila tek druga pobjeda na ATP Touru ove godine u šest odigranih susreta. U 2018. je dobio samo Talijana Salvatorea Carusa u 1. kolu Australian Opena.

U drugom kolu Jaziri će igrati protiv nizozemskog tenisača Robina Haasea.