Nogomet, Premiership

Alan Pardew upisao prvu pobjedu sa WBA

West Bromwich Albion

Trener West Bromwich Albiona Alan Pardew upisao je prvu pobjedu na klupi Albiona, trebalo mu je devet kola, ali ovo će im dobro doći u borbi za opstanak. West Bromwich je dobio novaka u ligi Brighton and Hove Albion s 2-0 golovima Evansa (4) i Dawsona (55)

Watford je gubio s 0-2 od Southamptona nakon što je dva pogotka u prvom poluvremenu zabio James Ward-Prowse (20, 44). Andre Gray u 58. minuti smanjuje na 1-2, a konačnih 2-2 postavlja Abdoulaye Doucoure u 90. minuti. Igrači Southamptona žalili su se da je Doucoure igrao rukom, ali im to nije pomoglo.

Crystal Palace se polako penje na ljestvici, kod kuće je dobio Burnley s 1-0, a strijelac je bio Bakary Sako u 21. minuti.

I West Ham je odmakao iz opasne zone. U gostima je dobio Huddersfield s 4-1, i to je tek druga pobjeda "čekićara" u gostima ove sezone. Briljirali su Marko Arnautović, koji postigao jedan gol a kod dva je asistirao, te Manuel Lanzini koji je dva puta zatresao mrežu.

Chelsea je na svom terenu protiv Leicestera odigrao 0-0, a večeras Tottenham dočekuje Everton.