skijanje

Matej Vidović u drugoj vožnji Adelbodena, Hirscher u vodstvu

Igor Kralj/PIXSELL

Hrvatski skijaš Matej Vidović na pragu je osvajanja prvih ovosezonskih bodova u Svjetskom kupu, nakon što je sa 27. vremenom završio prvu vožnju slaloma u švicarskom Adelbodenu, zaostavši za vodećim Austrijancem Marcelom Hirscherom za 3.78 sekundi

Drugi hrvatski predstavnik Elias Kolega nije se uspio plasirati u drugu vožnju, a sa zaostatkom od 5.94 sekundi završio je prvu vožnju na 49. mjestu među 59 skijaša koji su stigli do cilja, što nije uspjelo dvanaestorici natjecatelja.

Matej Vidović je nakon nešto suzdržanije vožnje u gornjem dijelu vrlo zahtjevnog slaloma na stazi Chuenisbaergli, u donjem dijelu, a posebno na završnoj strmini, bio vrlo precizan i dovoljno brz te po drugi put u karijeri izborio mjesto među 30 najboljih u slalomima za Svjetski kup. Jedine bodove je ovaj 24-godišnji Zagrepčanin osvojio prošle godine u Kranjskoj Gori, gdje je bio 21.

Najveći konkurenti Marcelu Hirscheru za pobjedu u Adelbodenu bit će sunarodnjak Mario Matt koji zaostaje 25 stotinki, Šveđanin Andre Myhrer (0.44) te Norvežanin Henrik Kristoffersen (0.71). Svi ostali skijaši zaostali su već više od jedne sekunde u prvoj vožnji za Austrijancem.