nogomet, fa kup

Merseyside derbi pripao Liverpoolu

Liverpool FC

Nogometaši Liverpoola plasirali su se u 4. kolo Engleskog FA kupa nakon što su na svom stadionu, u velikom gradskom derbiju, slavili protiv Evertona s 2-1

"Merseyside" derbi, ovaj puta u FA kupu, ponudio je dosta uzbuđenja i dramatike. Poveo je Liverpool u 35. minuti pogotkom Jamesa Milnera iz kaznenog udarca, a Everton je izjednačio preko Islanđanina Gylfija Sigurdssona u 67. minuti. Šest minuta prije kraja gol za Redse zabio je Virgil van Dijk, kome je to bila prva utakmica za Liverpool uopće nakon što je došao iz Southamptona.

Dejan Lovren kod Liverpoola i Nikola Vlašić kod Evertona su utakmicu odgledali s klupe.

U drugom dvoboju Manchester United je na Old Traffordu slavio protiv drugoligaša Derby Countyja s 2-0, ali tek u samoj završnici golovima Lindgarda (84) i Lukakua (90).