njemački nogometni kup

Schalke u četvrtfinalu Kupa, Stuttgart ispao

Schalke 04

Nogometaši Schalkea izborili su četvrtfinale Njemačkog DFB kupa jer su kod kuće pobijedili Köln s 1-0

Susret drugoplasirane i zadnje momčadi Bundeslige odlučio je gol Maxa Meyera u 63. minuti.

Ranije su nogometaši Stuttgarta ispali nakon poraza kod Mainza (1-3), dok se u četvrtfinale probio trećeligaš Paderborn. Stuttgart je poveo golom Christiana Gentnera  (42), a u 54. minuti njihov napadač Dennis Aogo je promašio kazneni udarac. Mainz je to sve kaznio i golovima Emila Berggreena (62), Abdou Dialla (71) i Suata Serdara (90) preokrenuo i ušao u četvrtfinale. Mladi hrvatski reprezentativac Josip Brekalo igrao je cijeli susret za Stuttgart. Trećeligaš SC Paderborn je kod kuće pobijedio drugoligaša Ingolstadta s 1-0 pogotkom Bena Zolinskog u 57. minuti.

U srijedu se sastaju Werder Bremen - Freiburg,  Borussia Moenchengladbach - Bayer 04 Leverkusen, Bayern München - Borussia Dortmund  i Heidenheim (II) - Eintracht Frankfurt.