hokej na ledu

NHL: Pobjeda Pittsburgha u produžetku

Twitter / @penguins

Sinoć su u NHL-u tri utakmice odlučene u produžecima, a pobjede su upisali Pittsburgh Penguinsi, Calgary Flames, Los Angeles Kings i San Jose Sharks

Penguinsi su slavili protiv New York Islandersa s 4-3, a pobjednički gol zabio je Matt Hunwick minutu i pol nakon početka produžetka.

Poveli su Penguins pogotkom Jakea Guentzela u prvoj trećini. U drugoj trećini Jordan Eberle izjednačuje.

Phil Kessel i Riley Sheahan su zabili po gol u razmaku od 32 sekunde za vodstvo Pittsburgha od 3-1 u zadnjoj trećini.

Islanders su izbrisali tu prednost nakon golova Mathewa Barzala i Brocka Nelsona.

Calgary Flames su u gostima s 3-2 bili bolji od Montreal Canadiensa. Pobjedu im je donio pogodak Seana Monahana, njegov drugi na utakmici, nešto više od minutu nakon početka produžetka.

Osim Monahana, strijelac za Calgary je bio Garnet Hathaway. Golove za Montreal su zabili Daniel Carr i Phillip Danault.

Los Angeles Kings su s 4-3 slavili protiv gostujućih Ottawa Senatorsa, a pobjednički gol zabio je Drew Doughty.

Brown, Alex Iafallo i Tanner Pearson su zabili golove za Kingse (19-8-3), a Matt Duchene, Jean-Gabriel Pageau i Ryan Dzingel za Senatorse (9-11-7).

San Jose Sharks su kod kuće s 5-4 pobijedili Carolina Hurricanes. Njima je pobjedu donio gol Brenta Burnsa.

Sharks (15-10-2) su gubili 3-0 nakon prve trećine i 4-2 nakon druge, ali su uspjeli nadoknaditi zaostatak i riješiti utakmicu u svoju korist.

Pogotke za San Jose su zabili Logan Couture, Joe Thornton, Melker Karlsson i Barclay Goodrow.