hokej na ledu

NHL: Peta uzastopna pobjeda Los Angeles Kingsa

Twitter / @LAKings

Kings (17-8-3) su s 3-1 pobijedili Chicago Blackhawkse (12-10-5) kojima je to četvrti uzastopni poraz.

Nakon prve dvije trećine u kojima nije pao ni jedan gol, Christian Folin dovodi Los Angeles u vodstvo nakon devet i pol minuta zadnje trećine.  Nakon njega Dustin Brown zabija gol u praznu mrežu za 2-0 nešto više od dvije minute do kraja, ali Jonathan Toews odgovora 17 sekundi kasnije i dovodi Blackhawkse na 2-1.

Pobjednički gol za Kingse zabija Anže Kopitar manje od minutu prije kraja.

Las Vegas Golden Knights su prekinuli niz poraza od tri utakmice svladavši u produžetku s 3-2 Arizona Coyotes.

Pobjednički gol za Golden Knights (16-9-1) zabio je Reilly Smith. Prvi gol na utakmici pada u drugoj trećini, a strijelac za Las Vegas je Alex Tuch. Jakob Chychrun izjednačava, a u trećoj Jonathan Marcessault povećava na 2-1 za Las Vegas, dok Derek Stepan zabija drugi gol za Arizonu i odvodi utakmicu u produžetak.

Dallas Stars su sa 7-2 pobijedili Colorado Avalanche na njihovom ledu, a po dva gola su zabili Tyler Seguin i Brett Ritchie.

Preostala tri pogotka za Dallas  (16-10-1) postigli su Jason Spezza, Greg Pateryn i Devin Shore. Mikko Rantanen i Blake Comeau su bili strijelci za Colorado (12-11-2).

Winnipeg Jets su s 5-0 pobijedili Ottawa Senators, a vratar Connor Hellebuyck je obranio 21 udarac prema svojim vratima za prvi shutout ove sezone.

Blake Wheeler, Mathieu Perreault, Mark Scheifele, Patrik Laine i Tyler Myers su bili strijelci za Jetse (17-6-1).