Košarka, NBA Liga

Pobjeda Orlanda u New Yorku, Houston bolji od Lakersa

Facebook / Orlando Magic

Orlando Magic je sa 105-100 bio bolji od New York Knicksa u Madison Square Gardenu, a domaćin je uspio nadoknaditi zaostatak od čak 17 koševa i izjednačiti se na sredini zadnje četvrtine, no to mu nije bilo dosta za preokret.

Kod izjednačenog rezultata 85-85 na polovici zadnje četvrtine, Nikola Vučević,  koji je utakmicu završio s 34 koša, od čega je osam zabio u seriji 10-0 u zadnjoj četvrtini, 'povlači' Orlando. Vučević tada pogađa šut i dvije trice za vodstvo koje Magic ne ispušta do kraja. Evan Fournier je ubacio 20 koševa, Jonathon Simmons 16, a Elfrid Payton 15 za Orlando. Mario Hezonja nije ulazio u igru.

Kod Knicksa najbolji je bio Michael Beasley s 21 pogotkom, a  Courtney Lee je dodao 19.

Houston Rockets su sa 118-95 svladali Los Angeles Lakerse u Staples centru, što im je sedma pobjeda u nizu. Predvodio ih je James Harden s 36 pogodaka, Eric Gordon je dodao 22, a Chris Paul 21 .

Najučinkovitiji u redovima Lakersa bio je Kyle Kuzma s 22 pogotka, dok je Brandon Ingram ubacio 18. Ivica Zubac je proveo na terenu dvije minute za Lakerse, ali bez učinka.

Houston je preuzeo kontrolu u drugoj četvrtini, nadigravši Lakerse 34-19. Lakersi se "bude" u drugom poluvremenu, rade seriju od 21-9 i dolaze na tri razlike, ali onda Houston zabija sljedećih devet koševa i Los Angeles mu više nije zaprijetio do kraja.

Aktualni NBA prvaci Golden State Warriors su sa 123-95 pobijedili Miami Heat. Stephen Curry je za pobjedu zabio 30 koševa u 30 minuta, a Kevin Durant je dodao 24.

Klay Thompson je postigao 19 pogodaka za Warriorse koji su počeli drugo poluvrijeme serijom od 18-3 i nadigrali Miami s 37-17 u trećoj četvrtini.

Kod Miamija je najbolji bio Goran Dragič s 20 pogodaka.

Russell Westbrook je došao do svog sedmog triple-doublea ove sezone u pobjedi Oklahoma City Thundera nad San Antonio Spursima od 90-87. Westbrook je postigao 22 pogotka i upisao 10 skokova i 10 asistencija za Thunder.

Spurse, koji su igrali bez LaMarcusa Aldridgea i Tonyja Parkera, predvodio je Dejounte Murray sa 17 pogodaka.