Belgijska nogometna liga

Pobjeda Standarda, pogodak Čopa

HNS

Nogometaši Standard Liegea pobijedili su Lokeren 2-1 u susretu osmog kola belgijskog prvenstva, a prvi pogodak za pobjednički sastav zabio je Duje Čop

Gosti su poveli u posljednjim trenucima prvog dijela golom Aminea Benchaima. Možda i ključni trenutak utakmice dogodio se u 47. minuti kada je Lokeren ostao s igračem manje nakon što je isključen Stefano Marzo. Pet minuta kasnije hrvatski napadač je izjednačio svojim prvim golom u dresu Standarda. U 90. minuti pocrvenio je i domaći veznjak Carlinhos, a tri minute kasnije Standard je stigao do pobjede golom Josea Mpokua.

Čop je odradio svih 90 minuta, baš kao i Jakov Filipović u suparničkim redovima.

Gent je kod kuće izgubio od Zulte Waregema 0-1 i našao se u opasnoj zoni. Pobjednika je odlučio pogodak Ivana Šaponjića u trećoj minuti.

Lovre Kalinić je branio za domaći sastav, dok je Franko Andrijašević igrao do 56. minute.

Na ljestvici vodi Club Brugge s 21 bodom, Charleroi je drugi sa 17 bodova, a treći je Zulte Waregem sa 16 bodova. Standard je na 11. mjestu s 9 bodova, a Gent na 14. poziciji ima šest bodova. Na začelju je Oostende s dva boda.