Nogomet, Kvalifikacije za SP 2018

Elf i dalje nezaustavljiv, Slovačka bolja od Slovenije

DFB

Nogometna reprezentacija Njemačke i dalje ima stopostotni učinak, u petak je u kvalifikacijama za SP 2018. u gostima svladala Češku s 2-1, a pobjednički gol zabio je Mats Hummels u 88. minuti

Time je Njemačka ujedno napravila uslugu Sjevernoj Irskoj, koja je pobjedom protiv San Marina s 3-0 pobjegla Češkoj na sedam bodova razlike u borbi za drugo mjesto u skupini C, koje vodi u dodatne kvalifikacije.

Azerbajdžan, kojeg vodi Robert Prosinečki, izgubio je u gostima kod Norveške s 0-2.

U skupini E nogometaši Crne Gore napravili su važan korak svladavši u petak u gostima Kazahstan s 3-0. Crna Gora je povela golom Rijekinog igrača Marka Vešovića u 31. minuti, a na 2-0 povisio je bivši napadač zagrebačkog Dinama Fatos Bećiraj u 53. minuti. Za konačnih 3-0 strijelac je bio Marko Simić (63).

Vodeća Poljska je izgubila u gostima od Danske s 0-4.

U skupini F vodeća Engleska je u gostima dobila slabašnu Maltu s 4-0, a čak tri gola su pala u samoj završnici susreta. Za Englesku dvostruki strijelac bio je Harry Kane (53, 90+2), a po jedan gol dodali su Bertrand (86) i Welbeck (90+1).

U borbi za drugo mjesto, koje vodi u dodatne kvalifikacije, Slovačka je na domaćem terenu pobijedila Sloveniju s 1-0 pogotkom Adama Nemeca u 81. minuti. I sada Slovačka ima četiri boda više od Škotske i Slovenije.

Skupina C

Češka - Njemačka        1-2 (Vladimir Darida 78/ Timo Werner 4, Mats Hummels 88)
Norveška - Azerbajdžan  2-0 (Joshua King 32-pen, Rashad Sadygov 60-ag)
San Marino - Sj. Irska  0-3 (Josh Magennis 70, 75, Steven Davis 77pen)