Nogomet, Serie A

Napoli na dva boda od Rome

sscnapoli.it

U posljednjoj utakmici 32. kola talijanskog prvenstva nogometaši Napolija svladali su Udinese s uvjerljivih 3-0 te se približili drugoplasiranoj Romi na samo bod zaostatka nakon što su Rimljani odigrali samo 1-1 na Olimpicu protiv Atalante

Napoli je sva tri pogotka postigao u drugom poluvremenu, a strijelci su bili Mertens (48), Allan (63) i Callejon (72).

Ivan Strinić je odigrao cijelu utakmicu na lijevom boku za Napolitance, a Marko Rog je ušao u igru u 71. minuti, kada je zamijenio Brazilca Allana.

Za goste iz Udina Stipe Perica je zaigrao od 51. minute, kad je zamijenio De Paula, a Andrija Balić opet je ostao na klupi.

Napoli je 21. pobjedom u sezoni stigao do 70 bodova i sada za drugoplasiranom Romom zaostaje samo dva boda. Vodeći Juventus ima 80 bodova i juri ka novom naslovu prvaka. Udinese je sa 40 bodova na 11. mjestu.