Košarka, Euroliga

Žižić nadigrao Tomića, Darussafaka bolja od Barcelone

euroleague.com

Mladi hrvatski centar Ante Toni Žižić ostvario je odličan učinak od 10 koševa i 13 skokova u važnoj 67-56 pobjedi Darussafake protiv Barcelone u susretu 26. kola košarkaške Eurolige

Žižić je na parketu proveo gotovo 32 minute i nadigrao iskusnijeg Antu Tomića koji je za 28 minuta provedenih u igri upisao 8 poena i 9 skokova uz 2 asistencije.

Žižić je šutirao za dva 3-4, a slobodna bacanja 4-6, dok je Tomićev šut za dva bio 3-9, a s linije slobodnih bacanja vrlo slabih 2-7.

Ključnom se za pobjedu Darussafake pokazala druga četvrtina koju je turski sastav dobio sa 32-9 i tako na poluvrijeme otišao s prednosti 43-22.

Will Clyburn je sa 15 pogodaka predvodio strijelce Darussafake, a Stratos Perperoglou sa 16 ubačaja Barcelonu.

Četiri kola prije kraja ligaškog dijela natjecanja Darussafaka je na devetoj poziciji s omjerom 13-13 te joj osmi Anadolu Efes, koji drži posljednje mjesto koje vodi u doigravanje, bježi jednu pobjedu. S druge strane, Barcelona je pala na 10-16 i izgubila sve izglede za nastup u četvrtfinalu.