Liga prvaka

Roma svladala Real Madrid na Olimpicu

Pobjednički gol zabio je Mancini u 58. minuti nakon sjajnog proigravanja Tottija

ROMA 2-1 REAL MADRID
(Pizarro 24, Mancini 58 / Raul 8)

Iako nadigrani na svom Olimpicu, nogometaši Rome pobijedili su madridski Real 2-1 u prvom dvoboju osmine finala Lige prvaka...

Real je od prve minute dvoboja zagospodario terenom i ponašao se kao da se igra na Santiago Bernabeuu.

Ranu terensku nadmoć golom je okrunio Raul Gonzalez već u osmoj minuti igre. Odlični Arjen Robben, koji je na trenutke podsjećao na svoja najbolja izdanja, probio je po lijevoj strani, vratio loptu na ljevicu Gutiju, čiji je udarac, za nijansu izbjegavši zaleđe, u suprotni kut preusmjerio Raul.

Za Romu je u 24. minuti izjednačio Pizarro udarcem s ruba 16-erca, a pobjednički gol zabio je Mancini u 58. minuti nakon sjajnog proigravanja Tottija.

Njemački sudac utakmice Herbert Fandel opravdano je na pomoćnikovu intervenciju poništio gol Ruudu van Nistelrooyu kod rezultata 1-0, a Nizozemac je deset minuta prije kraja dvoboja iz pada pogodio lijevu vratnicu Donijeva gola.

Madriđani su prema golu Donija uputili ukupno 20 udaraca (3 u okvir), spram devet Rominih (3 u okvir) prema Casillasu. Loptu su gosti u posjedu držali 65 posto vremena.