Košarka, ACB liga

Fuenlabrada gurnula Estudiantes prema drugoj ligi

Marko Banić ponovo je bio jedan od najboljih igrača Bilbao Basketa

U nedjelju je odigrano 5 utakmica u 31. kolu španjolskog košarkaškog prvenstva. U Pamesi su se na terenu susrela trojica hrvatskih centara.

Pamesa je u Valenciji pobijedila Bilbao Basket 85-73. Stanko Barać je kod domaćina u 9 minuta igre upisao 2 poena (šut iz igre 1-4) i 1 skok. Marko Banić ponovo je bio jedan od najboljih igrača Basket Bilbaa. U 24 minute igre postigao je 11 koševa (4-7 iz igre, 3-5 iz slobodnih bacanja) uz 5 skokova i jednu asistenciju. Drago Pašalić igrao je za goste 16 minuta i ubacio 6 poena (2-3 iz igre, 2-2 slobodna bacanja) uz 4 skoka.

Fuenlabrada je u Madridu pobijedila Estudiantes našeg trenera Velimira Perasovića 72-68. Taj bi poraz za Perasovićevu momčad mogao biti vrlo koban u borbi za ostanak, budući da na ljestvici zauzimaju pretposljednje, 17. mjesto s 9 pobjeda. Šesnaesta Granada bježi im za dvije pobjede. Marko Tomas je za goste odigrao 30 minuta, te postigao 12 koševa (3-4 za dva poena, 0-3 u tricama, 6-10 slobodna bacanja) uz 6 skokova i dvije asistencije.

Real Madrid je očekivano u gostima pobijedio ViveMenorcu 92-69. U domaćoj momčadi, Marino Baždarić je s 14 koševa (3-3 za dva poena, 2-4 za tri, 2-2 slobodna bacanja) bio drugi strijelac momčadi, a Mario Stojić s 10 koševa treći, ali uz puno lošiji šut. Stojić je pogodio samo 3 od 11 lopti iz igre. Obojica hrvatskih košarkaša imali su po 2 skoka, Stojić i jednu asistenciju.

Joventut je u Badaloni pred više od osam tisuća gledatelja svladao Gran Canariju 94-69, uz 27 koševa i 4 trice (iz šest pokušaja) Rudyja Fernandeza.