Nogomet, Eredivisie

Poraz Heerenveena, novi zgoditak Pranjića

U prvoj utakmici 4. kola nizozemskog nogometnog prvenstva NAC Breda je pobijedila Heerenveen s 4-2, a počasni pogodak za goste je postigao Danijel Pranjić iz jedanaesterca.

Pravi vatromet pogodaka je uslijedio od 36. minute do kraja poluvremena. U tom trenutku je NAC Breda vodila 1-0, a Lurling je povećao na 2-0.

U 41. minuti je Dingsdag smanjio na 2-1, ali je Matthew Amoah u 42. i 45. minuti dva puta svladao vratara Heerenveena Vandenbusschea za 4-1 prije odlaska na odmor.

Gosti su uspjeli tek smanjiti rezultat u 60. minuti nakon što je hrvatski reprezentativac Danijel Pranjić realizirao jedanaesterac. Pranjić je odigrao svih 90 minuta za goste.

Eredivisie, 4. kolo:

NAC Breda - Heerenveen 4-2 (Reuser 14, Lurling 36, Amoah 42, 45 / Dingsdag 41, Pranjić 60-11m)