Svjetsko rukometno prvenstvo

Makedonija bolja od Južne Koreje, Lazarov 15 pogodaka

Makedonci završili pobjednički

Makedonski rukometaši su na krilima svog najboljeg igrača Kirila Lazarova pobijedili Južnu Koreju 32-31 (14-14) u utakmici za 11. mjesto na Svjetskom prvenstvu.

Čak 15 pogodaka postigao je Lazarov u ogledu protiv Južne Koreje čime je došao do brojke od ukupno 92 pogotka na ovom prvenstvu koje će tek kulminirati polufinalnim ogledima u Zagrebu (Hrvatska - Poljska) i Splitu (Francuska - Danska).

Naravno, Lazarov je prvi strijelac prvenstva, te se potrudio da prvenstvo za njegovu reprezentaciju, gdje su bili jedni od ugodniji iznenađenja, završi pobjednički.

Najbolji strijelac kod poraženih je bio Yikyeong Jeong sa sedam pogodaka, a treba reći da je Makedonija cijelu utakmicu provela u blagoj prednosti. Nakon plus 3 tijekom prvog poluvremena, u nastavku se igralo pogodak na pogodak, a Stolivo je trideset sekundi prije kraja zabio krucijalni pogodak za konačnih 32-31.