Skijanje, Veleslalom Sestriere

Sestriere: Cucheu veleslalom, Kostelić i dalje na vrhu

Ivica Kostelić veleslalom završio na 11. mjestu

Jedanaestim mjestom u veleslalomskoj utrci Svjetskog kupa skijaša u talijanskom Sestriereu, Ivica Kostelić uspio je sačuvati prvo mjesto u ukupnom poretku natjecanja za Veliki kristalni globus.

Hrvatski se skijaš uspješno vratio na stazu nakon što je zbog teške ukočenosti u leđima morao napustiti SP u Val d'Isereu usred natjecanja.

Prvu je vožnju završio na devetom mjestu, a drugu na dva mjesta lošijoj poziciji. Iako je na cilj u drugom laufu stigao kao peti sa 40 stotinki zaostatka za tada vodećim Amerikancem Timom Jitloffom, na kraju je uzeo vrijedna 24 boda, te time poprilično anulirao 60 koje je trećim mjestom osvojio Austrijanac Benjamin Raich. Za pobjednikom je zaostao sekundu i 51 stotinku.

U ukupnom poretku Hrvat je tako ostao u vodstvu pred Austrijancem s 26 bodova prednosti.

Jean-Baptiste Grange bio je lošiji od Ivice. Završio je na 13. mjestu i uzeo 20 bodova. Sretna je okolnost da nije blistao niti Aksel-Lund Svindal. Norvežanin je završio osmi i osvojio 32 od mogućih stotinu bodova.

Švicarski veteran Cuche (34) tako je potvrdio sjajnu formu nakon odličnog izdanja u Val d'Isereu, gdje je Svjetsko prvenstvo završio sa zlatom u SuperG-iju i srebrom u spustu. Ovo mu je bila deveta pobjeda u Svjetskom kupu i tek druga u veleslalomu.

Na drugo se mjesto probio Austrijanac Stephan Görgl, sedmoplasirani nakon prvog laufa. Iza njega završili su sunarodnjaci mu Raich i Baumann. Spomenuti Jitloff završio je na petom mjestu. U utrku je Amerikanac startao 34. po redu.