Atletika
SP: Jamajci zlato i na 100 m prepone
Iako nije bila u najužem krugu favoritkinja, Foster-Hylton je u izjednačenoj utrci došla do velike pobjede
Velika eksplozija jamajčanske atletike, koja je počela na lanjskim Olimpijskim igrama u Pekingu, nastavlja se i u Berlinu, čak i u disciplinama u kojima se to nije očekivalo.
Tako je u srijedu ova karipska država prvi put dobila svjetsku prvakinju na 100 metara prepone. Do zlata je dotrčala veteranka Brigitte Foster-Hylton (34), koja je već čitavo desetljeće stanovnica svjetskog vrha, ali nikad nije osvojila veliki naslov.
Nikad do ove srijede, kada su joj se ispunili svi sportski snovi. Iako nije bila u najužem krugu favoritkinja, Foster-Hylton je u izjednačenoj utrci došla do velike pobjede (12.51), bila je tri stotinke brža od Kanađanke Priscille Lopes-Schliep. Bronca je otišla još jednoj Jamajčanki i još jednoj veteranki Delloreen Ennis-London (34). Olimpijska pobjednica Dawn Harper završila je tek na sedmom mjestu (12.81).
Spomenimo da je Foster-Hylton dosad sa svjetskih prvenstava imala broncu i srebro, tako da je u Berlinu kompletirala sve medalje.
SP u atletici, 100 m prepone , finale:
1. Brigitte Foster-Hylton (Jam) 12.51
2. Priscilla Lopes-Schliep (Kan) 12.54
3. Delloreen Ennis-London (Jam) 12.55
...
Vezane vijesti
-
Na dvoranskom atletskom EP-u u Beogradu u kvalifikacijskoj utrci na 400 metara nastradala je češka predstavnica Denisa Rosolova
-
-
-
Izdvojeno
-
Fish & Jazz Festival u Zadru je relativno nova, ali već vrlo popularna manifestacija koja spaja opuštenu atmosferu jazz glazbe s vrhunskom gastronomijom baziranom na svježoj ribi.
-
Prve privremene rezultate lokalnih izbora, na kojima se u nedjelju, 18. svibnja bira lokalna predstavnička i izvršna vlast, Državno izborno povjerenstvo (DIP) objavit će u nedjelju u 21 sat, a ažurirat će ih svakih 15 minuta.
-
Planiramo već početkom iduće godine započeti veliki projekt u uvali Maestral koji će promijeniti lice našeg obalnog područja, kazao je Josip Bilaver
-
Donosimo program festivala LITaf, evo tko sve gostuje u Zadru
Reci što misliš!