Košparka, ACB liga

Bilbao napokon pobijedio, Marko Banić ponovo najbolji

Barcelona lako do 17. pobjede

Marko Banić odigrao je još jednu odličnu utakmicu za Bilbao Basket odvevši ovaj put svoj sastav do pobjede na gostovanju kod Granade 78-66.

Zabio je Zadranin 20 koševa (8-14 šut iz igre, 6-6 slobodna bacanja) uz pet skokova i dvije asistencije za tek petu ovosezonsku pobjedu Baska, od čega drugu gostujuću. Damir Markota odradio je osam minuta, pogodio jedno slobodno bacanje i skočio tri puta.

Do 17. je pobjede u prvenstvu došla Barcelona pobijedivši u Blaugrani Xacobeo Blu:Sens 103-82. Navarro je predvodio domaćine sa 17 ubačenih koševa i šest asistencija, a gotovo je jednako dobar bio Pete Mickeal sa 16 koševa i osam skokova.

Ponajbolji u gostujućim redovima bio je upravo iz Barcelone posuđeni BiH-reprezentativac Nihat Đedović, koji je ubacio 13 poena za 21 minutu (3-6 šut za dva, 1-1 za tri poena).

Petnaestu je prvenstvenu pobjedu ostvarila Caja Laboral na svom parketu svladavši Murciju 78-64. Mirza Teletović (2-3 šut za dva, 3-4 za tri poena) ubacio je 14 koševa za domaću momčad. Bolji je jedino bio Tiago Splitter sa 16 koševa i osam skokova. Hrvatski reprezentativac Stanko Barać dodao je za 22 minute na parketu skromna četiri koša (2-5 šut iz igre) i vrlo dobrih sedam skokova.

Joventut – Gran Canaria (kasnije)

Redoslijed: 1. Barcelona 17-1, 2. Caja Laboral 15-3, 3. Real Madrid 14-4, 4. Valenica 12-6, 5. Joventut 11-6 (-1)...