Košarka, ACB liga

Marko Banić najbolji u porazu od Valencije

Rančić za 18 minuta bez koša, trica 0/5

Košarkaši Valencije, koje vodi bivši hrvatski izbornik Neven Spahija, došli su do jubilarne 20. pobjede ove sezone u španjolskoj ACB ligi. U 29. su kolu pobijedili Bilbao s 83-75.

Spahijina je momčad već na poluvremenu imala 16 poena prednosti i do kraja je rutinski došla do pobjede. U Valencijinom je dresu najefikasniji bio Srbin Kosta Perović s 19 koševa, dok je dva manje dodao njegov sunarodnjak Marko Marinović.

Prvo ime u baskijskom sastavu još je jednom bio hrvatski reprezentativac Marko Banić. Za nepunih je 26 minuta postigao 18 koševa (šut za dva poena 8-12, za tricu 0-1, slobodna bacanja 2-2), uz tri skoka i jednu asistenciju. Damir Markota je dobio samo šest minuta, što je iskoristio za dva neuspješna pokušaja za tricu, te dva skoka i jednu asistenciju.

U nedjelju su odigrane i preostale utakmice 29. kola španjolske ACB lige, a do važne pobjede su došli košarkaši Unicaje koji su u Badaloni svladali Joventut sa čak 90-67.

Ta pobjeda je odvela Unicaju do šestog mjesta na ljestvici, a isto tako stala na put nadanjima Joventuta da ugleda doigravanje (bude među osam najboljih u osnovnom dijelu sezone).

Nakon poluvremena je Unicaja imala minimalnih (42-41), ali je u nastavku odigrala nepogrešivo, te predvođena Joelom Freelandom (20 poena i sedam skokova) i Zabianom Dowdellom (14 poena) upisala pobjedu.

Hrvatski dvojac u Xacobeo Blu:sensu (Damir Rančić i Drago Pašalić) nije postigao niti jedan poen tijekom visokog domaćeg poraza od Alicantea 91-65. Za goste je, pak, zapaženo igrao Mario Stojić koji je za 27 minuta postigao 11 poena uz tri skoka i dvije asistencije. Za dva poena je Stojić gađao 4-7, a za tri poena 1-3.

Rančić je za 18 minuta ostvario tri skoka i jednu asistenciju (uz pet promašenih trica), dok je Pašalić u četiri minute uhvatio jednu loptu pod obručem.

Ozlijeđeni Stanko Barać nije nastupio u gostujućoj pobjedi svog Caja Laborala kod Cajasola 78-65. No, zato je bosansko-hercegovački košarkaš Mirza Teletović upisao 23 poena. Za dva je gađao 5-6, za tri 3-8 i sa linije slobodnih bacanja 4-4.

ACB liga, 29. kolo:

Gran Canaria - Murcia 95-91

Cajasol - Caja Laboral 65-78

Estudiantes - Lagun Aro 74-73

Joventut - Unicaja 67-90

Xacobeo Blu:sens - Alicante 65-91

Redoslijed: 1. Barcelona 27-2, 2. Real Madrid 23-6, 3. Caja Laboral 23-6, 4. Valencia 20-9, 5. Cajasol 16-13...