Košarka, ACB liga

Ante Tomić debitirao za Real

Marko banić ponovo najbolji u prazu Bilbao Basketa

Hrvatski košarkaš Ante Tomić odigrao je prve minute u dresu svog novog kluba, madridskog Reala, koji je u 19. kolu ACB lige u gostima pobijedio Lagun Aro 96-72.

Nikakve dvojbe oko pobjednika nije bilo, već je Real postupno povećavao prednost kako je utakmica trajala, a na kraju se razlika zaustavila na plusu od 24 poena.

Čak sedam igrača Reala je postiglo dvoznamenkasti broj poena, s tim da Tomić nije bio među njima. Najviše je ubacio Louis Bullock (14), a Tomić je odigrao 15 minuta, te za to vrijeme postigao pet poena uz tri skoka i jednu asistenciju. Za dva poena je gađao 1-4, a sa linije slobodnih bacanja 3-4.

Caja Laboral je u gostima svladala Bilbao Basket 86-71, s tim da domaćinu nije pomoglo niti novo vrlo dobro izdanje Marka Banića. Hrvatski košarkaš je sa 15 poena bio prvi strijelac domaćina, uz to što je imao i tri skoka. Za dva je gađao 5-11, a sa linije slobodnih bacanja 5-6. Damir Markota je za istu momčad ubacio 9 poena uz jedan skok. Za dva je gađao 3-3, za tri 1-2 i za jedan 0-1.

Stanko Barać zbog ozljede nije konkurirao za momčad Caje Laborala, gdje je najbolji bio bosansko-hercegovački igrač Mirza Teletović. Ubacio je 18 poena uz četiri skoka. Imao je šut: za dva (3-4), za tri (3-5) i za jedan (3-4).

Spomenimo da je Mario Stojić ubacio 15 poena za 26 minuta igre, a njegov Alicante je kao domaćin pobijedio Granadu 80-74. Stojić je imao i dva skoka i dvije asistencije, a za dva poena je gađao 4-6, za tri 1-3 i sa linije slobodnih bacanja 4-5.

ACB liga, 19. kolo:

Bilbao Basket - Caja Laboral 71-86

Murcia - Fuenlabrada 98-71

Lagun Aro - Real Madrid 72-96

Alicante - Granada 80-74

Cajasol - Joventut 72-59

Redoslijed: 1. Barcelona 17-2, 2. Caja Laboral 16-3, 3. Real Madrid 15-4, 4. Valencia 13-6, 5. Joventut 11-8...