Primera

Težak poraz Valencije u Madridu

Bio je to tek četvrti poraz Valencije u prvenstvu

U španjolskoj Primeri je 24. kolo zaključeno derbi utakmicom na Vicente Calderonu u kojem je domaći Atletico uvjerljivo pobijedio trećeplasiranu Valenciju 4-1.

Bio je to tek četvrti poraz Valencije u prvenstvu, s tim da su odlično otvorili utakmicu i preko Davida Silve poveli u 21. minuti. No, cijeli daljnji tijek ovog ogleda usmjerila je 28. minuta.

Marchena, obrambeni igrač gostiju, tada je rukom zaustavio prodor Agüera prema svojim vratima zbog čega je dobio i žuti karton, a i Atleticu ponudio izjednačenje iz jedanaesterca. Urugvajac Diego Forlan je uzeo ponuđeno, te je izjednačio na 1-1.

Igrača više domaćin nije materijalizirao sve do 78. minute i pogotka Agüera, nakon čega su se gosti iz Mestalle potpuno raspali. Dobili su još jedan crveni karton (Miguel), te primili nova dva pogotka.