Nogomet, Premiership

Klasnić strijelac u remiju Boltona

Kalinić odigrao 57 minuta protiv Wolvesa

Hrvatski reprezentativni napadač iz redova nogometaša Boltona, Ivan Klasnić, postigao je pogodak za svoju momčad koja je kao domaćin Portsmouthu odigrala 2-2 u 36. kolu Premiershipa.

Klasnić je zabio pogodak glavom u 26. minuti za vodstvo Boltona 1-0. Asistirao mu je Jack Wilshere centaršutem nakon prekida. Samo dvije minute kasnije je Davies povećao vodstvo domaćina na 2-0, ali je Aruna Dindane s dva pogotka u nastavku, u 54. i 58. minuti, svom sastavu, koji se već odavno oprostio od prve lige, osigurao jedan bod.

Klasnić je igrao do 76. minute, kada ga je zamijenio Johan Elmander. Hrvatski reprezentativac postigao je u ovoj utakmici svoj sedmi prvenstveni pogodak ove sezone, a prvi u 2010. godini. Posljednji puta je poentirao u 20. kolu krajem prosinca prošle godine protiv Hulla, kada je utakmica također završila rezultatom 2-2. Koincidencije radi, i u tom dvoboju je Bolton bio domaćin, drugi gol također je zabio Davies, a gosti su imali dvostrukog strijelca (Hunta).

Nikola Kalinić igrao je za svoj Blackburn na gostovanju kod Wolverhamptona do 57. minute, a dvoboj je završio rezultatom 1-1. Kalinić je u 18. minuti udarcem glavom pogodio vratnicu, a deset minuta kasnije je Ryan Nelsen doveo Roverse u vodstvo. U 81. minuti je Sylvain Ebanks-Blake udarcem glavom postavio konačnih 1-1.

Sunderland je u gostima slavio kod Hulla s 1-0 pogotkom Darrena Benta, njegovim 24. ove sezone u prvenstvu. Hull je ovim porazom praktički završio svoju dvogodišnju prvoligašku avanturu. Naime, West Ham je kao domaćin pobijedio Wigan s 3-2, te sada ima 34 boda na 17. poziciji, posljednjoj koja jamči ostanak u Premiershipu, odnosno šest bodova više od Hulla, uz znatno bolju gol-razliku.

Uz Portsmotuh i Hull, treći putnik u Championship će vjerojatno biti Burnley s 27 bodova, ali i utakmicom manje.

Premiership, 36. kolo:

Manchester United - Tottenham 3-1 (Giggs 56 - 11m, 86 - 11m, Nani 81 / King 70)

Bolton - Portsmouth 2-2 (Klasnić 26, Davies 28 / Dindane 54, 68)

Hull City - Sunderland 0-1 (Bent 7)

West Ham - Wigan 3-2 (Ilan 31, Kovač 45, Parker 77 / Spector 4 – ag, Rodallega 52)

Wolverhampton – Blackburn 1-1 (Ebanks-Blake 81 / Nelsen 28)