Košarka, Ruska Superliga play off

Marko Popović odličan u pobjedi Unicsa

U doigravanju ruskog košarkaškog prvenstva odigrane su druge utakmice u četvrtfinalnoj seriji, u kojima nije bilo iznenađenja.

Četvrtfinale se igra na tri pobjede, a do drugih pobjeda na domaćem parketu stigli su branitelj naslova CSKA, UNIKS i moskovski Dinamo, dok je Himki, nakon iznenađujućeg domaćeg poraza u četvrtak od Spartaka iz Sankt Peterburga sa 78-66, samo dan kasnije bio puno uvjerljiviji, te je poravnao seriju pobjedom 83-59.

UNIKS je pred svojim navijačima i drugi puta slavio protiv Triumfa, ovoga puta nešto teže nego u prvom dvoboju, bilo je 80-74. Gosti su nakon prvog poluvremena vodili sa 37-33, ali je u nastavku UNIKS, u kojem igraju dvojica hrvatskih reprezentativaca, okrenuo dvoboj u svoju korist.

Marko Popović odigrao je 29 minuta, te je s 18 koševa bio drugi najbolji strijelac svoje momčadi (Lampe 26). Popović je dodao odličnih 6 asistencija i dva skoka, a gađao je 3-4 za dva poena i 9-10 iz slobodnih bacanja. Zakazao je jedino u šutu za tricu, pogodio je samo jednu iz osam pokušaja. Krešimir Lončar postigao je 6 poena u 19 minuta igre (2-3 za dva poena, 1-2 za tricu, 1-1 slobodna bacanja), a imao je i tri skoka.

Zoran Planinić odigrao je za CSKA devet minuta u pobjedi svoje momčadi protiv momčadi Krasnije Krilja iz Samare 62-47. Planinić je postigao 3 poena (1-3 iz igre, 1-2 slobodna bacanja) uz jedan skok i dvije asistencije. CSKA je poveo s 2-0 u seriji, a briljantan u moskovskoj momčadi bio je Viktor Hrjapa s 24 koša, 12 skokova i 8 asistencija!

Podsjećamo, CSKA je osvojio 16 od dosadašnjih 18 izdanja ruske Superlige.

Dinamo iz Moskve pobijedio je Lokomotiv iz Krasnodara sa 68-67, čime je poveo s 2-0 u seriji. Kod gostiju je Jakov Vladović postigao pet poena (1-2 trice, 2-2 slobodna bacanja) uz dva skoka i jednu asistenciju.

Serija se sada seli na domaće parkete slabije rangiranih momčadi, a treći dvoboji na rasporedu su 17. svibnja.