Košarka, ACB Liga

Sjajni Marko Banić uništio Unicaju

Banić je upisao 21 koš uz sjajni šut iz igre 10-12

Hrvatski košarkaš Marko Banić vodio je svoj Bilbao Basket do velike i uvjerljive pobjede, 89-71, protiv Unicaje u utakmici 6. kola španjolske ACB lige.

Ostvario je Bilbao Basket time treću pobjedu u sezoni, a u "rušenju" španjolskog predstavnika u Euroligi najviše se istaknuo Banić. Odigrao je 34 minute, te je zabio 21 poen uz sjajan šut iz igre 10-12. Pogodio je i jedno slobodno bacanje, a imao je i četiri skoka, te jednu asistenciju.

Najveću pobjedu kola je upisala Barcelona koja je sa 84-44 (!) svladala na svom parketu Menorcu. Nevjerojatno zvuči da je Menorca u drugom poluvremenu postigla samo - sedamnaest poena. Juan Carlos Navarro je sa 16 poena bio prvi strijelac u pobjedničkoj momčadi.

Stanko Barać je još jednom bio solidan u pobjedi Caja Laborala. Aktualni španjolski prvak je svladao Fuenlabradu 90-81, a Barać je za 20 minuta ubacio devet poena (4-7 šut za dva poena, 1-2 s linije slobodnih bacanja). Upisao je i tri skoka. Najbolji je igrač Caje bio bosansko-hercegovački košarkaš Mirza Teletović koji je ubacio 23 poena. Za dva poena je gađao 4-5, a za tri 4-11.

Kod gostiju je jedan od boljih bio hrvatski igrač Davor Kus, koji je za 25 minuta ubacio 10 poena i imao dvije asistencije. Za dva poena je gađao 2-3, a za tri poena 2-5.

Gran Canaria - Manresa 69-49

Redoslijed: 1. Barcelona 4-1, 2. Caja Laboral 4-1, 3. Real Madrid 4-1, 4. Joventut 3-1 (-1), 5. Lagun Aro 3-1 (-1)...