Košarka, NLB liga

NLB liga: Cedevita uzvratila Hemofarmu

Iako ovaj put nije odigrao senzacionalnu utakmicu, za pobjedu sastava Ace Petrovića opet je bio najzaslužniji izvrsni američki razigravač Dontaye Draper. Najprije u 37. minuti doveo goste do prvog vodstva nakon 11-9 u petoj minuti pogodivši polaganje za 69-67. U 39. je minuti ubacio potom tricu za Cedevitino vodstvo od +4 (75-71), nakon čega se domaći košarkaši više nisu uspjeli vratiti.

Cedeviti, koja je u srijedu na istom mjestu od istog suparnika izgubila sraz prvog kola Top 16 skupine Eurocupa, je uspjelo bolje odigrati drugo poluvrijeme. Nakon 20 minuta igre bilo je 45-36 za Vrščane, koji su najveću prednost (53-39) imali u 25. minuti dvoboja. Zagrepčani su treću četvrtinu velikim obratom ipak završili na nuli (56-56), ali su potom u uvodnim dvjema minutama posljedje dopustili domaćima seriju 7-0 za 63-56. Nakon novog izjednačenja (65-65), sa spomenutim košem Drapera za vodstvo 69-67 Cedevita više nije bila u minusu.

Corsley Edwards bio je najbolji strijelac u redovima pobjednika s 24 koša. Vedran Vukušić doao je 12 koševa uz pet skokova, a Dontaye Draper 11 koševa uz šest asistencija.

Domaće je s 18 koševa i devet skokova predvodio Boris Savović.

Deseta je ovo pobjeda Cedevite u 18 utakmica regionalnog natjecanja. Petrovićeva momčad nastavlja borbu za doigravanje.