Košarka, ACB Liga

ACB liga: Dobri nastupi Stojića i Kusa

Dva hrvatska košarkaša su ostavili traga tijekom ove nedjelje, no u oba slučaja su njihove momčadi izgubile svoje utakmice 20. kola.

Fuenlabrada je gostovala kod Unicaje u Malagi i lako izgubila 98-79. No, hrvatski košarkaš Davor Kus je bio vrlo dobar protiv svoje bivše momčadi u redovima poraženih. Za 25 minuta je ubacio 14 poena uz dvije asistencije. Za dva poena je gađao 2-3, za tri poena 1-3 i s linije slobodnih bacanja 7-8.

Alicante je kao domaćin poražen od Cajasola 77-67, makar je kod domaćina vrlo dobro igrao Mario Stojić. Za 32 minute je ubacio 13 poena, uz pet skokova i dvije asistencije. Za dva poena je gađao 1-1, za tri poena 3-6, dok je pogodio i oba slobodna bacanja tijekom ogleda. No, bilo je premalo.

I treći Hrvat ove nedjelje je izgubio. Stanko Barać je s Caja Laboralom gostovao kod Gran Canarije i izgubio 70-68. Barać je igrao 10 minuta, te je postigao samo dva poena uz šut 1-2. Imao je i dvije asistencije.

U derbi utakmici je Barcelona na svom parketu pobijedila Valenciju 85-67. Ravnopravan suparnik je Valencia bila samo tijekom prve četvrtine, nakon čega su parketom zavladali Joe Ingles (18 poena i četiri skoka), Juan Carlos Navarro (17 poena) i ostali igrači Barcelone.

Joventut - Estudiantes (kasnije)

Redoslijed: 1. Barcelona 17-3, 2. Real Madrid 17-3, 3. Valladolid 13-7, 4. Caja Laboral 12-8, 5. Valencia 12-8...